Naga MarketsTrwający wzrost bitcoina (BTC) w kierunku rekordu wszechczasów sprawił, że coraz więcej inwestorów zastanawia się, czy za pozytywną perspektywą makro idzie wzrostowa aktywność w sieci. Jak pokazuje wskaźnik Wskaźniki In/Out of the Money, teraz, gdy BTC jest tuż poniżej historycznych maksimów, 5 milionów adresów (97,28% całości) ma średnią cenę kupna, która jest poniżej rzeczywistej ceny rynkowej, więc osiągają zyski. Trzy wskaźniki on-chain BTC sygnalizują zwyżkowy koniec roku dla największej kryptowaluty. Kurs BTC/USD zyskuje w poniedziałek ponad 4% oscylując tuż poniżej historycznego maksimum 67 000 USD.

Bitcoin: 97% inwestorów BTC zarabia

Wskaźniki In/Out of the Money pokazuje rozkład adresów, które kupiły bitcoiny w określonych przedziałach cenowych. Na zielono zaznaczono te przedziały cenowe poniżej rzeczywistej ceny rynkowej bitcoina, podczas gdy czerwony obszar oznacza przedziały cenowe powyżej ceny rynkowej. Im większe koło w pewnym przedziale cenowym tym większa koncentracja adresów, które kupiły BTC po średniej cenie w tym przedziale.Wskaźniki In/Out of the Money. Źródło: IntoTheBlock

Jak pokazuje wskaźnik, teraz, gdy bitcoin jest tuż poniżej historycznych maksimów, 5 milionów adresów (97,28% całości) ma średnią cenę kupna, która jest poniżej rzeczywistej ceny rynkowej, więc osiągają zyski. W oparciu o teorię ekonomii behawioralnej jest to znak zwyżkowy, ponieważ inwestorzy mają skłonność do utrzymania dochodowych inwestycji.

Co więcej, wskaźnik ten może być używany do wykrywania kluczowych poziomów cen wsparcia i oporu, podobnie jak profil wolumenu, popularny wskaźnik analizy technicznej.  Duża koncentracja inwestorów (928 tys. adresów) dokonywała zakupów w przedziale od 61 600 USD do 63 500 USD, więc ten przedział cenowy może działać jako wsparcie, biorąc pod uwagę wysoką aktywność zakupową po tych cenach.

Instytucjonalne wykorzystanie sieci BTC stale rośnie

Wskaźnik średniej wielkości transakcji pokazuje średnią dzienną kwotę w dolarach, która została dokonana w całym łańcuchu bloków BTC.

Wskaźnik średniej wielkości transakcji. Źródło: IntoTheBlock

Fakt, że wskaźnik ten jest na najwyższych poziomach i rośnie, oznacza, że ​​średnia transakcja bitcoina wynosi sześć cyfr, co jest dobrą wskazówką, że wiele transakcji przeprowadzanych w sieci jest dokonywanych przez instytucje. W pierwszej połowie roku średnia wielkość transakcji była dość stała i wynosiła około 250–350 tys. USD, ale od lipca kwota ta co najmniej podwoiła się, przy średniej 550–650 tys. USD i kilku pojedynczych szczytach przekraczających 2 mld USD.

Fakt rosnącego zainteresowania inwestorów instytucjonalnych poszukujących ekspozycji na BTC jest sygnałem byczym dla jego akcji cenowej ze względu na jego ograniczoną podaż. Ostatnie informacje o pomyślnym wprowadzeniu ETF-ów na rynki amerykańskie wspierają tezę o jego dalszym wzroście.

Inwestorzy kupują coraz więcej BTC na giełdach

Inny wskaźnik przepływów netto jest obliczany poprzez zsumowanie całej wielkości napływu bitcoinów wchodzących na wszystkie adresy giełd i wielkości wypływu, która wychodzi ze wszystkich adresów giełd do portfeli użytkowników. Przepływy netto są dodatnie, gdy więcej środków wchodzi niż opuszcza giełdy. Z drugiej strony przepływy netto są ujemne, gdy z giełd wycofuje się większy wolumen.

Trend dodatnich przepływów netto może być oznaką dystrybucji między inwestorami, ponieważ na giełdy najprawdopodobniej trafia większa liczba monet. I odwrotnie, trendy w ujemnych przepływach oznaczają, że inwestorzy kupują monety i gromadzą je, wysyłając je na własne adresy zamiast trzymać je na scentralizowanych adresach giełdowych.

Wskaźnik przepływów netto. Źródło: IntoTheBlock

Jak można zaobserwować na wykresie, w ostatnich tygodniach notowano notorycznie ujemne przepływy netto, a jeden dzień odnotował szczyt wielkości 2,68 mld USD. Wskazuje to na dużą sumę monet opuszczających giełdy na osobiste adresy inwestorów. Ten trend sugeruje akumulację i może złagodzić presję sprzedaży, która może pojawić się, gdy ponownie przekroczymy rekordowe szczyty cenowego bitcoina.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) o krok od wybicia historycznego maksimum 67 000 USD

Notowania BTC/USD kontynuują silny impuls wzrostowy na początku listopada zyskując w poniedziałek ponad 4% i docierając w rejon historycznego szczytu 67 000 USD. Dalszy wzrost jest wysoce prawdopodobny z celem na okrągły poziom 70 000 USD. Z drugiej strony dopiero trwały spadek poniżej 60 000 USD wyhamowałby presję strony kupującej.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje bank handlowy | 1 lira turecka | kghm akcje prognozy | cd projekt notowanie | lotos akcje opinie | dom development akcje wykres | kurs wp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here