Naga MarketsMaciej Goliński
Maciej Goliński, autor książki Inside Bar

Maciej Goliński w rozmowie z Comparic24.tv przyznaje, że przez lata kontaktu z traderami oraz początkującymi inwestorami – zarówno podczas konferencji jak i szkoleń – zauważył jedną zależność. Większość z nich nie wypracowuje sobie planu tradingowego i przypadłość ta często dotyczy również doświadczonych inwestorów. „Rozmawiając z setką traderów, dziewięćdziesięciu pięciu z nich przyzna, że nie posiada planu inwestycyjnego” – twierdził Goliński w rozmowie z Comparic24.tv podczas konferencji XTb Trading Masterclass.


Budowa planu transakcyjnego nie musi być trudna. Wystarczy 5 prostych kroków

Maciej Goliński, autor książki „Inside Bar”, jest zwolennikiem prostoty w podejściu do rynków. W związku z tym twierdzi, że do realizowania zysków w długim terminie wystarczy zaledwie jedna formacja świecowa (będąca jednocześnie tytułem jego publikacji), a do budowy planu inwestycyjnego wystarczające jest zastosowanie się do pięciu prostych punktów.

„Skoncentrowałem się na pięciu obszarach, które moim zdaniem mają istotny wpływ na ceny na rynku. Pierwszym z nich jest sezonowość, co widać szczególnie na rynku produktów rolnych. Kolejne kwestie to śledzenie informacji od dużych graczy o ich pozycjach oraz danych fundamentalnych z rynku. Uzupełnieniem jest krzywa terminowa i analiza techniczna, które razem pozwalają zbudować plan inwestycyjny w zaledwie pół godziny” – komentuje Goliński.

Maciej Goliński urodził się w 1972 roku w Łodzi. Tam studiował handel zagraniczny i jako student stawiał pierwsze kroki w inwestowaniu na WGPW. Efektem tych zainteresowań była praca magisterska pt. „Ocena możliwości inwestowania w obligacje i akcje w Polsce” .Od 1994 roku jest aktywnym inwestorem na WGPW. Rynkiem walutowym zainteresował się w 2003 roku. Obecnie inwestowaniem zajmuje się zawodowo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here