Naga MarketsJohn Cryan, prezes Deutsche Bank nie pierwszy raz zdecydował się na obcięcie puli premiowej
John Cryan, prezes Deutsche Bank nie pierwszy raz zdecydował się na obcięcie puli premiowej

Jak wynika z rewelacji ujawnionych przez New York Post, w tym roku nawet 90% bankierów i traderów zatrudnianych przez Deutsche Bank może zostać pozbawionych standardowych bonusów oraz dodatków od generowanych obrotów.


Dodatki jedynie dla 10% najlepszych. I to w transzach

Jak podają źródła blisko związane z bankiem inwestycyjnym, premie za wyniki osiągane w 2016 roku otrzymać ma zaledwie 10% pracowników, którzy przyczynili się do wygenerowania największych przychodów. Nawet oni nie będą mogli liczyć jednak na natychmiastowy zastrzyk gotówki – bonifikaty mają być rozłożone bowiem na okres kolejnych pięciu lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostateczna decyzja w tej sprawie rzekomo jeszcze nie zapadła i szczegóły programu bonusów mogą ulec zmianie w przeciągu kilku następnych tygodni. Powodem tak drastycznych zmian w ramach systemu motywacyjnego są oczywiście pieniądze.

Wystarczy przypomnieć, że w zeszłym miesiącu Deutsche Bank poszedł na ugodę z amerykańskim departamentem sprawiedliwości i w jej ramach musi zapłacić ponad 7 miliardów dolarów – w związku ze sprawą odnośnie manipulacji na światowych rynkach papierów dłużnych. Chociaż suma jest ogromna, to i tak stanowi zaledwie połowę kwoty, o którą początkowo wnioskował rząd USA.

To nie pierwsze cięcie bonusów

O ile ratowanie bilansu finansowego DB ze środków oryginalnie przeznaczonych na wypłatę pracowniczych premii może nie podobać się szeregowym pracownikom banku, to nie jest to pierwszy raz kiedy prezes John Cryan zdecydował się na taki krok. W 2016 instytucja obcięła pulę bonusów o 11% i odłożyła w czasie ich wypłatę o kilka miesięcy.

Jak czytamy w artykule New York Post, rzeczniczka finansowa Deutsche odmówiła komentarza w tejże sprawie. Jeżeli poznamy dodatkowe szczegóły, z całą pewnością o nich napiszemy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here