Naga MarketsWraz z pojawieniem się dynamicznej hossy na rynku kryptowalut w 2017 roku wiele osób zaczęło traktować waluty wirtualne i stojącą za ich fenomenem technologię blockchain jako coś na miarę kolejnej rewolucji finansowej. Mimo, że cyfrowe aktywa mają spore grono przeciwników, to jednak istnieją pewne przesłanki wskazujące na to, że faktycznie mogą one sporo namieszać w obecnym systemie finansowym i inwestycyjnym.


Na przestrzeni lat świat doświadczył wiele większych bądź mniejszych rewolucji. System finansowy ewoluował, a w raz z biegiem czasu zmieniały się środki i systemy płatności. Począwszy od barteru, przez złoto i pieniądze mające w nim swoje pokrycie, aż po banknoty i monety bez pokrycia oraz pieniądze elektroniczne będące jedynie cyfrowym zapisem w księgach rozliczeniowych.

Mimo tych wszystkich zmian jedno pozostawało względnie niezmienne: inwestorzy na całym świecie umiłowali sobie złoto i traktowali ten kruszec jako swego rodzaju bezpieczną przystań, na której w długim horyzoncie czasowym można spokojnie zarobić…a przynajmniej nie stracić. Podejście to może jednak już wkrótce również okazać się nieaktualne.

Bitcoin i długo, długo nic…złoto odejdzie do lamusa?

Nate Geraci, prezes ETF Store i niezależny doradca inwestycyjny przyznał w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, że znaczna część jego klientów wręcz domaga się trzymania Bitcoinów w swoich portfelach. Millenialsi a więc osoby urodzone pomiędzy 1987 – 2000 rokiem, których nie jednoczy wspólnota myśli, bo nie mają jednego wspólnego doświadczenia jak Solidarność czy transformacja ustrojowa wolą trzymać swoje środki w walutach wirtualnych takich jak BTC zamiast w tradycyjnych aktywach, takich jak np. złoto.

– Kiedy rozmawiamy z naszymi młodszymi klientami – mamy w naszych portfelach podstawową alokację złota, a oni pytają: “Co z kryptografią?” Jeśli rozmawiasz z Millenialsami i zapytasz ich co wolą: bitcoina czy złoto? to 90% woli BTC – komentuje Nate Geraci.

Ta na pozór błacha zmiana w podejściu do inwestowania może w praktyce zwiastować prawdziwy przewrót na rynku inwestycyjnym. Warto bowiem przypomnieć, że jedynymi pewnymi w ludzkim życiu są śmierć i podatki. Biorąc pod uwagę, że inwestorów ze “starszego pokolenia” będzie coraz mniej a młodych, rozumiejących nowoczesne technologie coraz więcej, już za jakiś czas może okazać się, że dotychczas obowiązujące prawidła przestaną funkcjonować.

Już z początkiem ubiegłego roku informowaliśmy bowiem, że Millenialsi są obecnie największą grupą inwestorów na świecie. Według firmy maklerskiej TD Ameritrade, grupa ta inwestuje znaczne sumy w kryptowaluty.

– Nasze nowe konta otwarte przez millenialsów są o 72% większe niż przed rokiem. Wynika to zarówno z naszej oferty, jak i tego, co jest obecnie interesujące na rynku – wyjaśniał wówczas Tim Hockey, dyrektor TD Ameritrade.

Zainteresowanie Millenialsów kryptowalutami potwierdzały także liczne ankiety i badania przeprowadzane stosunkowo regularnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Firma Circle poinformowała już jakiś czas temu, że co czwarty młody człowiek zamierza inwestować w kryptowaluty. Jakby tego było mało, znaczna część z nich uważa inwestycje w waluty wirtualne jako lepsze niż nieruchomości.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro ma problem z oporem przy 4,31 zł. Czy EUR/PLN w końcu wybije górą?
Następny artykułFrank najdroższy od marca. Czy kredytobiorcy mają się czego obawiać?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here