Naga MarketsZdecydowana większość osób kupujących akcje nie wie tak naprawdę co robi, przyznaje szczerze prezes spółki Investio, Marcin Tuszkiewicz. Problem dotyczy nie tylko polskich, ale również zagranicznych inwestorów indywidualnych. Odpowiadając na ich potrzeby, rozmówca Cezarego Andrzejczyka wraz z zespołem opracował nie tylko zautomatyzowane narzędzie analityczne Squaber pozwalające dokładniej poznać sytuację fundamentalną oraz techniczną polskich spółek, ułatwiając podjęcie decyzji inwestycyjnej. Ale także zupełną nowość na rynku – Segregator Inwestycyjny Squabera.


W długim terminie na giełdzie nie ma prostych rozwiązań

Marcin Tuszkiewicz zauważa, że osoby rozpoczynające swoją przygodę z giełdą, często nie mają bladego pojęcia o świecie inwestycji. Bazują na kopiowaniu transakcji innych, płatnych alertach, czy też usługach pozwalających śledzić bardziej doświadczonych inwestorów. Zdaniem prezesa Investio, w długim terminie na giełdzie nie ma jednak dróg na skróty i prędzej, czy później trzeba przejść przez ścieżkę samodzielnej edukacji, co w przyszłości pozwoli zbierać owoce oddanych inwestycji:

Te artykuły również Cię zainteresują
Segregator Inwestycyjny Squabera to wynik rozmów z 25 tysiącami inwestorów, którzy korzystali z naszych różnych usług. Zauważyliśmy, że użytkownik za każdym razem pyta o to samo: co mam zrobić z akcjami po zakupie? (…) Doszliśmy do jednej konkluzji, ludzie nie mają strategii. 90% ludzi nie wie co robi na giełdzie, mimo że kupuje akcje. Dla nas jako firmy próbującej pomagać inwestorom jest to przerażające. Postanowiliśmy więc stworzyć produkt, który może zmusza odbiorcę do pracy, ale daje bardzo dobry efekt finalny – komentuje Marcin Tuszkiewicz podczas rozmowy w mobilnym studiu Comparic24.tv na konferencji WallStreet.

Uzupełnieniem usługi Squaber ma być segregator skierowany dla osób nie mających jasno określonej strategii, pozwalający określić główne cele giełdowe, profil inwestora, własne słabości i atuty, a dzięki temu ostatecznie doprowadzić do stworzenia własnej strategii inwestycyjnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here