Naga Markets9 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Aż 9 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Mercator Medical, Budimex, 06Magna, Zepak, Dekpol, Wikana, IFirma, Decora oraz Zastal. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 5.10 do najmniejszego.

  • 9 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała spółka Mercator Medical (30,9 mln zł.) a najmniejsze Zastal (89,6 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Nagranie z zamknięcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Spore wzrosty na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,19%, a WIG 0,02%. 4 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowała Wikana (+12,04%).

Rekordziści z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się umiarkowaną zmiennością oraz niezbyt wysokimi obrotami. Przekroczyły one 925 mln zł. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły piątkową sesję 0,38% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 154 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu Play Communications, z obrotami na poziomie 123 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here