Naga MarketsBitcoin Pizza DayDokładnie 9 lat temu, 22 maja 2010 roku miało miejsce historyczne wydarzenie dla ówcześnie małej i dopiero raczkującej społeczności kryptowalutowej. Jeden z jej pierwszych przedstawicieli, Laszlo Hanyecz kupił wówczas dwie pizze w restauracji Papa John’s pizzas w mieście Jacksonville na Florydzie, za które zapłacił 10 tysięcy Bitcoinów.


Bitcoin Pizza Day – 9. rocznica pamiętnej transakcji

Biorąc pod uwagę obecną wycenę Bitcoina, w dniu dzisiejszym wartość tych 10 tys. BTC wynosi niemal 80 milionów dolarów. Wówczas środki te wyceniane były jednak na około 30 dolarów. Przyjmuje się, że zakup włoskich placków był pierwszą transakcją pozwalającą nabyć „fizyczne dobro” przy wykorzystaniu „wirtualnej monety”. Dla uczczenia tego dnia, sympatycy kryptograficznych tokenów obchodzą dzisiaj Bitcoin Pizza Day.

Warto podkreślić, że niespełna dekadę temu Hanyecz nie miał możliwości skorzystania z usług procesorów płatności i systemów obsługujących Bitcoina. Transakcja została „dogadana” poprzez forum dyskusyjne Bitcoin Talk, a dzisiaj za jej równowartość można by zakupić całą sieć serwującą pizzę, a nie tylko dwa pudełka włoskiego placka.

Przypomnijmy także, że pod koniec lutego 2018 roku roku Hanyecz powtórzył swój historyczny wyczyn. Po prawie ośmiu latach od wydania 10 tysięcy Bitcoinów w restauracji Papa John’s pizzas w mieście Jacksonville na Florydzie na zamówienie dwóch pizz, Hanyecz tym razem wydał 0,00649 BTC, aby dokonać takiej samej transakcji. Zamówienie miało na celu przetestowanie technologii sieci Lightning.

Spotkajmy się przy wspólnym stole

22 maja to jeden z tych dni, kiedy osoby związane z branżą kryptowalut nie mają problemu z tym, co zjeść na obiad. Oczywistym wydaje się tu bowiem wybór pizzy. Z okazji dzisiejszej rocznicy, w niemal całym kraju organizowane są także spotkania, w trakcie których miłośnicy BTC wspólnie będą świętować 9 rocznicę Bitcoin Pizza Day. Jako redakcja Comparic.pl również zamierzamy przyłączyć się do tej akcji i wziąć w niej udział. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć Wam smacznego 🙂

Adresy i wydarzenia poniżej:

🎉Przypominamy, że już w następnym tygodniu w prawie całej Polsce, odbędzie się networking w związku z 9 rocznicą…

Publiée par Bitcoin Tej sur Jeudi 16 mai 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do dolara kanadyjskiego (EUR/CAD) testuje linię trendu wzrostowego z 2017 roku – Analiza dla początkujących
Następny artykułKurs dolara najwyżej od 2 lat. Co robi euro, funt i frank we wtorek? Sprawdź kursy walut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here