Naga MarketsPochodząca z Litwy spółka zajmująca się obsługą płatności kryptowalutami Mistertango opublikowała badanie dotyczące sentymentu w branży. Wynika z niego, że aż 88% giełd kryptowalutowych chce, żeby branża została regulowana przez instytucje nadzorujące. Raport został wykonany na bazie odpowiedzi uzyskanych od 24 giełd z całego świata z dziennym wolumenem handlowym przekraczającym 100 mln USD.

Giełdy chcą być regulowane

Wbrew powszechnemu przekonaniu, giełdom kryptowalutowym zależy na większej regulacji rynku. To stwierdzenie może być nieco na wyrost, ponieważ badanie zostało wykonane na spółkach, których pozycja jest już mocno ugruntowana. Gdy się rozwijały, takich przepisów nie było, a z pewnością zwiększą one trudność wejścia na rynek nowym podmiotom. Z drugiej strony zwiększenie regulacji pomoże poprawić reputację branży i przyciągnąć nowy kapitał.

“Branża domaga się regulacji, co pokazały odpowiedzi naszych partnerów. Niepewność jest największym strachem, a ramy prawne mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia stabilności, której potrzebujemy. Niestety, nie ma zgodności co do regulacji – na całym świecie czy lokalnie. Aby skala posiadania i wpływu kryptowalut rosła, wymagają one spójnych, przemyślanych i kompleksowych przepisów prawnych. Odpowiednie regulacje będą katalizatorem, a nie hamulcem rozwoju rynku krypto.” – skomentował wyniki ankiety Gabrielius Bilkstys z Mistertango.

Regulacje są w porządku, ale nie zbyt silne

Przepisy prawne mogą rozwiązać niektóre z zagrożeń, które nękały rynek w przeszłości. Wiele osób obawia się, że zbyt silna ingerencja może zniszczyć rynek, co potwierdza badanie opracowane przez University of Malaysia. 17% respondentów stwierdziło, że “nadmiernie restrykcyjne regulacje są największym zagrożeniem dla kryptowalut”. Byliśmy świadkami scenariuszy, w których regulatorzy zbyt mocno zaingerowali na giełdach. Taka sytuacja była dość powszechna w Azji, gdzie w przeszłości w kilku krajach handel został zamknięty, co doprowadziło do skrajnej niestabilności cen.

Oleksandr Lutskevych, CEO w CEX.IO – jednej z największych giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu rynkowego – uważa, że ​​rynek będzie dojrzalszy, gdy będzie regulowany. “Do tej pory branża nie miała nic do powiedzenia na temat przepisów prawnych. Powszechnie uważa się, że firmy kryptowalutowe chcą uniknąć regulowanego środowiska, ale jest to dalekie od prawdy. Branża zdaje sobie sprawę, że odpowiednie ramy prawne doprowadzą do dojrzałości rynku i zapewnią, że firmy będą wolne od podejrzeń o udział w nielegalnych zastosowaniach kryptowaluty. “Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here