Naga Markets83% adresów Bitcoina przynosi obecnie zyski, twierdzą eksperci GlassnodeCo najmniej 83% wszystkich istniejących adresów Bitcoina jest obecnie na plusie, jak wynika z danych przedstawionych przez firmę Glassnode specjalizującą się w analizach związanych z rynkiem BTC oraz blockchainem.

  • Cena 1 BTC wynosi obecnie około 9164 dol.
  • Od dołka z 12 marca wywołanego pandemią COVID-19, kurs BTC/USD wzrósł już aż o 89%.
  • Jedynie 19% wszystkich Bitcoinów uczestniczy w wymianie na światowych giełdach kryptowalut, jak podaje Chainalysis.

Bitcoin: zdecydowana większość adresów BTC przynosi zysk

83% istniejących adresów Bitcoina jest obecnie po zyskownej stronie giełdy, jak podaje Glassnode. Według firmy analitycznej, to wzrost aż o 43% od dołka ceny Bitcoina z 12 marca, teraz znanego już jako “czarny czwartek”, gdy cena za 1 BTC wyniosła jedynie 4857,10 dol. Tamtego feralnego dnia, jedynie 45% wszystkich adresów BTC było zyskownych. Rzecz jasna, to najmniejszy stosunek w 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
83% adresów Bitcoina przynosi obecnie zyski, twierdzą eksperci Glassnode
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Szczyt proporcji zyskownych do niezyskownych adresów BTC w 2020 roku nastąpił 1 czerwca 2020 roku, gdy cena Bitcoina przekroczyła poziom 10,4 tys. dol. Wtedy aż 89% adresów było po stronie zysku.

Warto jednak zaznaczyć, że pomimo silnego odbicia kursu BTC do USD od dołka z 12 marca 2020 roku, które chwilowo wyniosło w czerwcu nawet ponad 100%, to obecne dane dotyczące zyskowności portfeli nie są najlepszymi w historii. To miano należy do okresu z czerwca 2019 roku, gdy aż 95% adresów Bitcoina było w zysku. Miało to miejsce dokładnie 26 czerwca 2019 roku, gdy 1 Bitcoin wart był około 13,9 tys. dol.

Zobacz również: Większość Bitcoinów trzymana jest jako cyfrowe złoto. A co z resztą?

Chainalysis opublikowało także nową analizę, z której wynika, że zdecydowana większość inwestorów w Bitcoina, trzyma go z zamiarem dokonania długoterminowej inwestycji. Zatem, na rynku dominuje chęć zysku po dłuższym czasie, co oznacza małą skłonność do szybkiej sprzedaży BTC w przypadku wzrostu notowań.

Obecnie ponad 60% ze wszystkich wydobytych 18,6 mln BTC jest trzymanych z myślą o długoterminowym zysku, jak podaje Chainalysis. Jedynie 19% Bitcoinów uczestniczy w aktywnym handlu na giełdach kryptowalut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here