Naga MarketsBusinessman and declining shareJapoński broker detaliczny – GMO Click – opublikował bardzo interesujące dane odnośnie procentowego poziomu zyskownych transakcji na rynku opcji binarnych. Informacje powszechnie dostępne wśród brokerów FX, w przypadku OB. Cały czas są jeszcze rzadkością. Jak twierdzi GMO Click w kwietniu 80% jego klientów zakończyło miesiąc na minusie.


Dane opublikowane przez japońskiego brokera nie są zazwyczaj dostępne w innych częściach świata. Dokładna liczba stratnych rachunków (posiadających ujemny bilans transakcji po kwietniu 2015) wyniosła 80.31%. Oznacza to, że niespełna 20% inwestorów zarobiło. Pamiętając, że rynek japoński jest zdecydowanie bardziej rozwinięty pod względem świadomości inwestorskiej niż w Europie Środkowo-Wschodniej możemy sobie jedynie wyobrażać o ile gorsze rezultaty generuje polski rynek OB. 15%, 10%, a może jedynie 5% naszych rodzimych inwestorów zarabia na opcjach binarnych? Dopóki brokerzy nie zaczną udostępniać takich danych można jedynie strzelać.

Na poniższym wykresie widzimy jak kształtowała się liczba stratnych rachunków każdego miesiąca w przeciągu ostatniego roku (chodzi o klientów brokera GMO Click). O ile rezultat ten nie oznacza, że broker w każdym miesiącu musiał generować przychodów – 20-30% zarabiających mogło wygenerować bowiem zyski przekraczające straty bardziej pechowych inwestorów – to wyraźnie pokazuje jak kształtuje się tendencja rynkowa. Tylko raz w historii GMO Click zdarzyło się, że liczba rachunków zyskownych przekroczyła liczbę tych stratnych – miało to miejsce w marcu 2011 kiedy broker poszerzył ofertę o OB (wtedy straciło 48.12% klientów).

GMO-Click-Losing-Binary-Options-Accounts

Czym jest to spowodowane?

Co wpływa na taki, a nie inny stan rzeczy? Z całą pewnością brak odpowiedniej wiedzy ze strony inwestorów, którzy w wielu przypadkach szukają w OB szybkiego zarobku lub traktują opcje jako odskocznię od hazardu w postaci kasyna online lub zakładów sportowych.

Winni są również sami brokerzy, którzy przyciągają niedoświadczonych klientów obietnicami prostych zarobków oraz gwarancjami bezpieczeństwa środków. Jeżeli chcesz znaleźć się po zarabiającej stronie rynku odwiedź grupę Opcji Binarnych na Facebooku i rozpocznij edukację razem z nami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here