Naga Markets


podatkiPoczątek nowego roku to dla wielu okres zmian i realizacji swoich postanowień. Jest to także czas, kiedy każdy z nas zobowiązany jest do złożenia swojego zeznania podatkowego i rozliczenia się z zysków bądź strat osiągniętych w minionym roku kalendarzowym. Obowiązek ten mają także osoby, które zaksięgowały zysk z handlu walutami wirtualnymi. W praktyce okazuje się jednak, że większość z nich nie ma zamiaru płacić od kryptowalut żadnego podatku.


80% inwestorów nie zamierza płacić podatków od handlu kryptowalutami

Niedawno, za pośrednictwem Twittera przeprowadzona została ankieta, z której wynika, że zdecydowana większość inwestorów zamierza szukać sposobu na uniknięcie opodatkowania. Na pytanie dot. planów rozliczenia się z fiskusem, aż 80% respondentów odpowiedziało “nie ma szans”.

Tylko 20% inwestorów zamierza rozliczyć się z handlu kryptowalutami

Ankieta o której mowa przeprowadzona została przez popularną krypto-YouTuberkę “Crypto Wendy O”. Zapytała ona swoich obserwujących o to, czy już rozliczyli się z zysków bądź strat wynikających z handlu kryptowalutami. Zaledwie 15% respondentów ma to już za sobą, 5% przyznało, że zamierza rozliczyć się w przyszłym tygodniu a 80%…no cóż.

Zobowiązania podatkowe wciąż nie są zrozumiałe

Władze podatkowe na całym świecie od kilku lat zmagają się z tym, co należy zrobić w tej dziedzinie. Niektóre instytucje stworzyły publikacje, inne utworzyły punkty pomocy i umieściły na swoich stronach internetowych konkretne instrukcje w celu poinformowania opinii publicznej o tym, jak zgłaszać zyski i straty z transakcji kryptowalutowych. Niezależnie od tych dobrych intencji, definicje pozostają mylące, a podane przykłady często nie trafiają w sedno. Często poleca się konsultowanie z lokalnymi specjalistami podatkowymi, ale są oni tak samo zdezorientowani jak wielu inwestorów. W praktyce nie zwalnia to jednak z obowiązku rozliczenia się z fiskusem a brak zapłacenia podatku od zysków z handlu kryptowalutami może w przyszłości skutkować koniecznością zapłacenia sporych kar finansowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDukascopy: Odbierz bonus za depozyt w Dukascoin
Następny artykułReuters: Wenezuela omija sankcje USA sprzedając ropę przez Rosję
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here