Naga MarketsJednym z historycznych wydarzeń dla sieci Bitcoin był zakup dokonany 22 maja 2010 przez Laszlo Hanyecza, który zamówił dwie pizze płacąc za nie 10 tysięcy Bitcoinów, wartych obecnie prawie $10 milionów. Przyjmuje się, że transakcja była pierwszą, która pozwoliła nabyć „fizyczne dobro” korzystając z „wirtualnej monety”. W tym roku popularny Węgier ponownie kupił włoskie placki za BTC, tym razem w celu przetestowania sieci Lightning.


Z 10 tysięcy do 0,00649 BTC za dwie pizze

Po prawie ośmiu latach od wydania 10 tysięcy Bitcoinów w restauracji Papa John’s pizzas w mieście Jacksonville na Florydzie na zamówienie dwóch pizz, Hanyecz tym razem wydał 0,00649 BTC, aby dokonać takiej samej transakcji. Zamówienie miało na celu przetestowanie technologii sieci Lightning i chociaż tej nadal daleko do szerszego wdrożenia, to wiele wskazuje na to, że jest w pełni gotowa do działania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lightning ma być między innymi odpowiedzią na bardzo wysokie koszty transakcyjne podczas transferu Bitcoinów – te w rekordowym momencie przekraczały kwotę 50 dolarów powodując, że najstarsza z kryptoalut straciła swoją użyteczność płatniczą (w przypadku niewielkich transakcji).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin Pizza Day

Społeczność kryptowalutowa w celu upamiętnienia historycznego zakupu dokonanego w 2010 roku, 22 maja świętuje Bitcoin Pizza Day. W jednym z wywiadów udzielonych dla New York Times, Hanyecz stwierdził, że w tamtych czasach nikt nie przypisywał BTC realnej wartości, możliwość zamówienia jedzenia za wirtualne monety wydawała się więc czymś naprawdę fantastycznym.

Chociaż w Polsce bitcoinowy dzień pizzy nie wiąże się z żadnymi akcjami marketingowymi, to na świecie sieci oferujące płatność w Bitcoinach przygotowują dla swoich klientów zniżki oraz oferty promocyjne w przypadku transakcji realizowanych za pomocą kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here