Naga Markets

8 spółek z rekordem notowań w poniedziałek. Akcje PGE zyskiwały na zamknięciu 7,4%!8 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Ten Square Games, Kety, Nanogroup, MCI, Voxel, Ronson, Procad oraz Simple. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 19.10 do najmniejszego.

  • 8 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Ten Square Games (12,3 mln zł.) a najmniejsze Simple (3,4 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia pioniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Nieznaczne spadki na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,44%, a WIG 0,17%. 8 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Nanogroup (+80,95%).

Rekordziści z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,104 mld zł., oczywiście w dużej mierze dzięki Allegro, które stanowiło o około 25% tych obrotów. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły wtorkową sesję 2,39% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 265 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 116 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Mercator Medical oraz XTB.

NED
Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here