8 spółek z rekordem notowań w poniedziałek. Akcje PGE zyskiwały na zamknięciu 7,4%!8 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Ten Square Games, Kety, Nanogroup, MCI, Voxel, Ronson, Procad oraz Simple. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 19.10 do najmniejszego.

  • 8 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Ten Square Games (12,3 mln zł.) a najmniejsze Simple (3,4 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia pioniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Nieznaczne spadki na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,44%, a WIG 0,17%. 8 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Nanogroup (+80,95%).

Dalsza część artykułu pod filmem
Rekordziści z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,104 mld zł., oczywiście w dużej mierze dzięki Allegro, które stanowiło o około 25% tych obrotów. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły wtorkową sesję 2,39% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 265 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 116 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Mercator Medical oraz XTB.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj