Naga Markets8 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!8 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Budimex, Impera, Introl, Toya, Wikana, Mobruk, Ifirma oraz Cztorebka. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 7.10 do najmniejszego.

  • 8 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała spółka Budimex (1,5 mln zł.) a najmniejsze Cztorebka (7,2 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Nagranie z zamknięcia środowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Nieznaczne wzrosty na głównych indeksach GPW

Środowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,07%, a WIG 0,19%. 8 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowała Impera (+11,86%).

Rekordziści z środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Środowa sesja na GPW charakteryzowała się umiarkowaną zmiennością oraz średnimi obrotami. Przekroczyły one 935 mln zł. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły piątkową sesję 0,61% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 195 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu Play Communications, z obrotami na poziomie 111 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin.

Największe obroty podczas środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here