Znak dolara na końcu drogiNotowania dolara amerykańskiego (USD) spadły do ujemnych wartości w trakcie wczesnych godzin handlowych sesji amerykańskich, sygnalizując możliwość przerwania trwającej od ośmiu dni serii nieprzerwanych wzrostów. W efekcie odbija kurs euro i kurs funta. Powodem spadków USD we wtorek są najnowsze informacje dotyczące wojny handlowej pomiędzy USA oraz Chinami.


Nagłówki napływające z Pekinu wpłyną na kurs dolara

Prezydent Donald Trump chce, aby porozumienie handlowe z Chinami zostało zawarte do 1 marca 2019 roku. Do tej daty na rynku widoczna może być niepewność – co prawda dolar od tygodnia stawiał jej bardzo dzielnie czoła, jednak znalazł się ostatecznie w strefie silnego wykupienia, czego efekty przynosi europejskiej popołudnie i początek handlu w Stanach Zjednoczonych.

Kurs euro umacnia się do dolara o 0,16%, utrzymując się poniżej 1,13 (po nieudanym teście poziomu), w tym samym czasie kurs funta zyskuje 0,2% i jest blokowany przez 1,29. EUR/USD testuje obecnie od drugiej strony poziom 1,13 – od strony technicznej dalsze umocnienie dolara wydaje się być więc niezagrożone:

kurs euro do dolara EURUSD
Kurs euro do dolara na wykresie D1. Źródło: Tradingview.com

Dolar ustępuje również na froncie złotego

Notowania USD/PLN we wtorek testowały co prawda najwyższe poziomy od wielu miesięcy powracając do pułapu 3,84 zł, jednak druga część sesji przechyla szalę na korzyść złotego i przed godziną 17:00 para walutowa przesuwa się na wysokości poziomów otwarcia. Niedźwiedzie odrzucenie istotnego oporu może doprowadzić do silniejszej korekty spadkowej, szczególnie, że kurs dolara do złotówki wzrastał nieprzerwanie od początku lutego:

kurs dolara do złotówki USDPLN
Kurs dolara do złotówki na wykresie D1. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here