Naga MarketsYogi Berra | źródło: www.trendingtoplists.com
Yogi Berra | źródło: www.trendingtoplists.com

W wieku 90 lat zmarł Yogi Berra. Był legendą amerykańskiego bejsbolu, łapaczem drużyny New York Yankees. Uważa się także, że Miś Yogi, postać z bajki, otrzymał imię na jego cześć.

Znany nie tylko z tego, że był najlepszym graczem wszech czasów, ale także ze swoich ponadczasowych cytatów i rad, których może użyć każdy i to w prawie każdej sytuacji. W 2014 roku, starszy strateg inwestycyjny z Vanguard – Fran Kinniry, użył 8 klasycznych cytatów Berry i zastosował je jako rady inwestycyjne.


1. “Jeśli nie wiesz dokąd idziesz, zapewne skończysz gdziekolwiek”

Ideą tego cytatu jest to, że jeśli nie skupiasz się na swoich celach inwestycyjnych oraz nie trzymasz się planu, zapewne skończysz z wieloma inwestycjami, których nie powinieneś podejmować i najprawdopodobniej stracisz pieniądze.

2. “Zrobiliśmy zbyt wiele błędów”

Błędy się zdarzają, natomiast tu chodzi o te, które w kółko powtarzamy, zamiast wyciągać wnioski i uczyć się na nich. Można to też interpretować w ten sposób, iż nie każda inwestycja da zarobić, natomiast dobrze zdywersyfikowany portfel może wygładzić nierówności w czasie.

3. “Nikiel nie jest już warty dziesięciocentówki”

Im dłużej inwestujesz, tym więcej czasu twoje pieniądze się odkładają. W dłuższej perspektywie czasowej, inflacja zniszczy twoją moc nabywczą, ale konsekwentny plan inwestycyjny uchroni cię przed tym i pomoże ci utrzymać rosnącą krzywą kapitału.

4. “Trudno jest dokonać prognozy, zwłaszcza co do przyszłości”

5. “W teorii nie ma różnicy między teorią, a praktyką, natomiast w praktyce taka różnica jest”

Każdy ma świetny pomysł do czasu aż przyjdzie go wykorzystać, w inwestowaniu nie jest inaczej.

6. “90% gry to praca umysłu”

Rynek robi duże ruchy, a inwestowanie jest trudne. Jeśli jednak zachowasz spokój, gdy czasy są trudne i nie będziesz zbyt zbyt chciwy gdy czasy są dobre, twoje inwestycyjne cele mają większe szanse na spełnienie w dłuższym terminie.

7. “Jeśli nie potrafisz go naśladować, nie kopiuj go”

Jeśli kupujesz strategię lub produkt inwestycyjny, którego nie rozumiesz, nic na tym nie zyskasz. W rzeczywistości, to co się wydarzy, najprawdopodobniej odbije ci się czkawką.

8. “Przyszłość nie jest tym, co było kiedyś”

Wszystkie rady i produkty inwestycyjne ukazują się z zastrzeżeniem: “Wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji przyszłych wyników”. Mało prawdopodobne jest, iż to co stało się w przeszłości, wydarzy się w ten sam sposób w przyszłości. Wiedzą o tym inteligentni i skuteczni inwestorzy, którzy w odpowiedzi na to są gotowi trzymać się własnego, dobrze przemyślanego planu.
Słuszność powyższych rad można sprawdzić spekulując u brokera FxGrow, zarówno na rachunku DEMO jak i RZECZYWISTYM.


Conotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here