Naga Markets

Cena ropy dość spokojnie w obliczu publikacji ważnych danych o inflacji w USACena ropy WTI w porannej części piątkowej sesji zachowuje się dość spokojnie, gdy nastroje na rynkach uległy już pewnemu ostudzeniu po przetrawieniu ostatnich informacji o nowym wariancie “Omikron” koronawirusa.

  • Ruch lotniczy w Chinach jest wciąż znacznie mniejszy niż przed pandemią z uwagi na surowe ograniczenia
  • Agencja Fitch obniżyła rating dla chińskich developerów Evergrande oraz Kaisa twierdząc, że są oni już niewypłacalni jeśli chodzi o spłatę zobowiązań związanych z zagranicznymi obligacjami
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs ropy WTI spokojnie na początku ostatniej sesji tygodnia

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w piątek rano oscyluje wokół ceny zamknięcia z poprzedniej sesji na 70,94 dol. za baryłkę.Spokojny poranek o niskiej zmienności notowań może być sugestią, że sentyment na rynku ropy nieco uspokoił się po okresie wzmożonej zmienności, która napędzana była spekulacjami o uwolnieniu rezerw przez USA i innych importerów czy ostatnio obawami związanymi z wariantem koronawirusa o oznaczeniu Omikron.

Cena ropy dość spokojnie w obliczu publikacji ważnych danych o inflacji w USA
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Jak w połowie tygodnia podali południowoafrykańscy, nowy wariant koronawirusa może nie być aż tak groźny jak początkowo sądzono. Dodali jednak, że takie informacje to na ten moment ostrożny optymizm.

Co więcej, we wtorek Pfizer Inc. poinformował, że obecnie produkowana szczepionka jest częściowo skuteczna przeciwko nowemu szczepowi.

Te pozytywne informacje można zestawić jednak z nieco mniej pogodnymi, jak np. tymi podanymi przez japońskich naukowców, którzy na podstawie wstępnych badań ocenili, że “Omikron” cechuje się aż czterokrotnie większa transmisyjnością niż “Delta”.

Zobacz również: Kurs euro do dolara (EUR/USD) może mocno opaść w 2022 r. wg ABN Amro

– Obawy przed Omikronem ustępują i powraca apetyt na ryzyko. Ropa była mocno wyprzedawana w ostatnich dwóch tygodniach, teraz mogą pojawić się łowcy okazji, którzy będą próbowali wykorzystać niższe ceny. – stwierdził Howie Lee, analityk OCBC.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W piątek opublikowane zostaną istotne dane związane z inflacją CPI w USA. Wskaźniki w poprzednich miesiącach były bardzo wysokie: w październiku inflacja CPI w ujęciu rocznym wyniosła 6,2%. Tym razem, analitycy przeciętnie spodziewają się odczytu na poziomie jeszcze wyższym, bo aż 6,8%.

Możliwe, że tak wysoka wartość sprowokuje Rezerwę Federalną do reakcji i podjęcia zaskakującej decyzji na spotkaniu monetarnym zaplanowanym na przyszły tydzień.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mercator | kirs dolara | kurs dolara nowozelandzkiego prognozy 2021 | komentarz giełdowy | pekao akcje opinie | kurs dolara złoty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here