Naga Markets78% inwestorów instytucjonalnych mówi NIE bitcoinowi. W kryptowaluty zainwestuje co piątyAnkieta przeprowadzona przez JPMorgan wykazała, że jeden na pięciu inwestorów instytucjonalnych w firmach, które obecnie nie handlują bitcoinem (BTC) i innymi kryptowalutami, uważa, że ich pracodawcy prawdopodobnie zrobią to w przyszłości.

  • JPMorgan przeprowadził ankietę wśród inwestorów, którzy reprezentują ponad 1500 dużych instytucji
  • Zdecydowana większość nadal nie jest przekonana do bitcoina. 22% twierdzi jednak, że ich firmy zainwestują w cyfrowe aktywa
  • Najważniejszą kwestią dla profesjonalnych traderów nadal pozostaje bezpieczeństwo rynku

Bitcoin nadal nie przekonał większości graczy instytucjonalnych

Badanie przeprowadzone wśród ponad 3400 inwestorów reprezentujących 1500 instytucji wykazało, że 11% respondentów pracuje w firmach, które handlują lub inwestują w kryptowaluty, podczas gdy 89% nie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obiecujące jest jednak to, że dwa razy więcej instytucji wydaje się być skłonnych do inwestowania w kryptowaluty niż tych, którzy już podjęli decyzję, co wskazuje na to, że pieniądze instytucjonalne mogą nadal napływać na rynki w najbliższym czasie.

Spośród respondentów z firm, które nie handlują ani nie inwestują w kryptowaluty, 22% stwierdziło, że ich firmy prawdopodobnie zainwestują w waluty cyfrowe w przyszłości.

Podczas gdy niektórzy analitycy twierdzą, że zrównoważone zakupy instytucjonalne utrzymają teraz cenę bitcoina na poziomie 50 tys. dol. – znaczna liczba traderów instytucjonalnych nadal nie wierzy w tak wysoką wycenę kryptowaluty.

Zapytani o opinię na temat cyfrowych walut odpowiedzieli (14%), że jest to coś, czego należy unikać, podczas gdy 21% uważa, że kryptowaluty to tylko chwilowa moda. Zaledwie 7% inwestorów stwierdziło, że “staną się jednym z najważniejszych aktywów”.

Sondaż wykazał, że większość instytucji ma obawy dotyczące bezpieczeństwa, a 98% respondentów, stwierdzało, że oszustwa w świecie kryptowalut są “średnio” lub “bardzo rozpowszechnione”.

Wydaje się to być główną przeszkodą dla inwestorów instytucjonalnych w tej chwili, twierdzi Damien Vanderwilt, współprezes Galaxy Digital:

– Kiedy mówimy o rozmowach, które prowadzimy z korporacjami i klientami instytucjonalnymi rozważającymi inwestycje w sektorze, problemem pierwszego rzędu jest bezpieczeństwo i czy aktywa, które kupują, będą płynne i powszechnie dostępne.

Jednak te obawy nie martwią części dużych graczy, takich jak Tesla i MicroStrategy, inwestujących miliardy w kryptowaluty w 2021 roku. MicroStrategy ostatnio zwiększył swoje udziały w BTC o 27% w lutym, podnosząc liczbę BTC trzymanych w swojej rezerwie skarbowej do 90 531 BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie pgnig | cd projekt kurs | biomed-lublin gpw | mercator kurs | mrc notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here