Naga MarketsBank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) co prawda utrzymał w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie, jednak rynek tak silnie wyceniał możliwość cięcia, że brak decyzji okazał się dla inwestorów pozytywnym zaskoczeniem, komentuje dla Comparic24.tv dyrektor CMC Markets, Maciej Leściorz. Jak zauważa, aż 75% wszystkich klientów domu maklerskiego w skali globalnej chce obecnie kupować dolara nowozelandzkiego, który do USD zyskuje około 1%.


Kurs dolara nowozelandzkiego rośnie o 1%, 75% długich pozycji na NZD/USD

Najsilniejszy jednodniowy wzrost od ponad roku spowodował, że inwestorzy indywidualni patrzą na dolara nowozelandzkiego jak na atrakcyjną inwestycję. W tym momencie na platformie Next Generation prowadzonej przez CMC Markets, 75% pozycji na popularnym kiwi to transakcje zakupowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Co ciekawe, w ostatnich godzinach wartość pozycji na dolarze nowozelandzkim do dolara nowozelandzkiego spadła o pięć punktów procentowych. Część klientów zakłada więc, że ten silny wzrost zostanie skorygowany i nastąpi realizacja zysków. W drugiej części dnia rzeczywiście widzimy skromne spadki, NZD jednak nadal utrzymuje wysokie poziomy” – komentuje Leściorz.

W programie poruszono również temat kursu funta szterlinga. W jego przypadku sentyment wskazuje w 60% na długie pozycje. Z kolei na wykresie GBP/USD w środę widać skromne spadki o 0,09% po nieudanej próbie wybicia 1,285 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here