Naga MarketsBank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) co prawda utrzymał w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie, jednak rynek tak silnie wyceniał możliwość cięcia, że brak decyzji okazał się dla inwestorów pozytywnym zaskoczeniem, komentuje dla Comparic24.tv dyrektor CMC Markets, Maciej Leściorz. Jak zauważa, aż 75% wszystkich klientów domu maklerskiego w skali globalnej chce obecnie kupować dolara nowozelandzkiego, który do USD zyskuje około 1%.


Kurs dolara nowozelandzkiego rośnie o 1%, 75% długich pozycji na NZD/USD

Najsilniejszy jednodniowy wzrost od ponad roku spowodował, że inwestorzy indywidualni patrzą na dolara nowozelandzkiego jak na atrakcyjną inwestycję. W tym momencie na platformie Next Generation prowadzonej przez CMC Markets, 75% pozycji na popularnym kiwi to transakcje zakupowe.

„Co ciekawe, w ostatnich godzinach wartość pozycji na dolarze nowozelandzkim do dolara nowozelandzkiego spadła o pięć punktów procentowych. Część klientów zakłada więc, że ten silny wzrost zostanie skorygowany i nastąpi realizacja zysków. W drugiej części dnia rzeczywiście widzimy skromne spadki, NZD jednak nadal utrzymuje wysokie poziomy” – komentuje Leściorz.

W programie poruszono również temat kursu funta szterlinga. W jego przypadku sentyment wskazuje w 60% na długie pozycje. Z kolei na wykresie GBP/USD w środę widać skromne spadki o 0,09% po nieudanej próbie wybicia 1,285 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRevolut planuje zebrać 500 mln USD na sfinansowanie globalnej ekspansji
Następny artykułDolar pod presją, korekta na rynkach akcji? – Świat walut Marka Rogalskiego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here