Naga Marketskryptotrading

TheTie opublikował w poniedziałek raport, z którego wynika, że około 86% giełd raportuje podejrzane wolumeny transakcji, a 75% podaje wysoce nieprawdopodobne wyniki. W badaniu wykorzystano inną metodę niż w pozostałych raportach – określa ono wartość odwiedzających daną stronę i porównuje te dane z oficjalnymi liczbami podawanymi przez giełdy. Wygląda na to, że zdecydowana większość podmiotów podaje zawyżone informacje.

Giełdy nie są święte

Jednym z głównych podejrzanych jest Bithumb, którego dane podawane były w wątpliwość wielokrotnie. Według metody stosowanej przez TheTie miesięczny wolumen tej giełdy kryptowalutowej powinien wynieść około 1,2 mld USD (przy przeciętnej wartości użytkownika na poziomie 13 418 USD), podczas gdy oficjalne dane mówią o wartości przekraczającej 28 mld USD. Oznacza to ponad dwudziestokrotną przebitkę!

„Średni ważony wolumen obrotu na wizytę dla Binance, Coinbase Pro, Gemini, Poloniex i Kraken zostały wybrane jako poziom bazowy do obliczenia oczekiwanego wolumenu, który wynosi 591 USD na wizytę na stronie. Nie uwzględniono BitMEX, ponieważ jest to giełda kontraktów terminowych. Ruch mobilny oraz poprzez API nie zostały wliczone, jedynie ten z komputerów stacjonarnych (dla ułatwienia obliczeń)” – możemy przeczytać w raporcie TheTie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Szlachetne wyjątki

Przykładem z drugiego bieguna jest Bittrex – jedna z najstarszych giełd oferujących altcoiny. Oczekiwany wolumen platformy jest znacznie wyższy niż oficjalne dane. W rezultacie szanse na fałszowanie podawanych informacji są znacznie niższe. W badanym okresie wolumen giełdy wyniósł miliard dolarów. Choć wynik ten mógłby się wydawać świetny, Bittrex i tak znajduje się w dole stawki.

Popyt na kryptowaluty może nie jest tak wysoki jak podczas szczytu rajdu z 2017 roku, ale inwestorzy w Bitcoina nadal mają okazję do osiągnięcia świetnych zysków dzięki zmienności na rynku kryptowalutowym. Według Matiego Greenspana z Hacked.com mamy obecnie „sezon na alty”. Giełdy kryptowalutowe oferujące bardziej egzotyczne aktywa zyskują w niesamowitym tempie.

wykres wolumenu giełd krypto
Na wykresie nie umieszczono Binance, którego oczekiwana wartość wolumenu była znacznie odstająca od reszty. Dane podawane przez giełdę wyglądają na prawdziwe


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here