Naga Markets740 bitcoinów (BTC) nieaktywnych od 9 lat zmieniło adres. Są warte 24 mln dol.Śledząca istotne zmiany na rynku kryptowalut usługa Whale Alert poinformowała, że długoterminowy posiadacz bitcoinów (BTC) zdecydował się na przeniesienie 740 monet ponad 9 lat po utrzymywaniu ich w nieaktywnym stanie w ramach jednego portfela. Obecnie tokeny te są warte ponad 24 miliony dolarów.

Kryptowaluty warte miliony dolarów zmieniły portfel po 9 latach nieaktywności

Według kryptowalutowego serwisu Blockchain.com, adres wieloryba w ramach 38 transakcji otrzymał łącznie 793,64 BTC, a jego obecna wartość po zrzucie 740 BTC z pozostałymi 52 bitcoinami wynosi około 1,66 miliona dolarów.Adres ten został po raz pierwszy aktywowany wiosną 2012 roku i od tego czasu gromadził jedynie mniejsze ilości BTC, nieporównywalne z dużym depozytem 740 monet z 12 adresów, który zasilił portfel 31 maja tego samego roku.

Wówczas wartość transakcji wynosiła mniej więcej 3850 dolarów, podczas gdy jej obecna wycena przekracza 24 miliony dol.

100 BTC zostało wysłanych na jeden adres, a około 640 trafiło na inny. Oba nowe, odbierające adresy zostały wkrótce potem opróżnione. Tak więc adres, który otrzymał większą kwotę, wysłał 440 BTC do portfela, który wciąż przechowuje tę sumę, a pozostałe 200 na ten sam adres, na który wieloryb wysłał początkowe 100 monet.  Zupełnie nowy portfel, obecnie wart 14 milionów dolarów, wciąż trzyma ponad połowę wytransferowanych przez wieloryba BTC.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Inwestorzy detaliczni śledzą ruchy dużych graczy w poszukiwaniu wskazówek

W tym tygodniu wyprzedaż nie ograniczała się do rynku kryptowalut, na którym BTC spadł o 8%, a ether (ETH) oddawał nawet 21%.

Według The Economic Times, akcje na całym świecie również znalazły się pod presją zgodnie z oczekiwaniami wzrostu inflacji w USA, który “popchnął rentowność i dolara amerykańskiego wyżej”, podczas gdy amerykański indeks cen konsumpcyjnych, najczęściej używana miara inflacji, skoczył o 0,9% w czerwcu, doświadczając największego zysku od czerwca 2008 roku.

Fakt, że wieloryby mogą ukrywać swoje całkowite udziały, dzieląc je na wiele adresów, utrudnia określenie nie tylko ich rzeczywistej liczby, ale również statusu posiadania.

440 bitcoinów, prawie 60% z ostatniego ruchu, wciąż czeka na dalsze transfery. Z punktu widzenia inwestora detalicznego tak duże przelewy są ciekawe do obserwacji, a w momencie gdy rynek porusza się w konsolidacji mogą być wskazówką co do tego jakie decyzje inwestycyjne podejmować w przyszłości.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy wti | kurs korony norweskiej | echo investment kurs | dax notowania | notowania wig20 | lpp notowania | wartość złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here