Naga Markets70 proc. nowowykopanych bitcoinów jest wykupywanych przez PayPalFundusz hedgingowy z rynku kryptowalut Pantera Capital ujawnił, że globalny procesor płatności PayPal kupił ponad 70 proc. wszystkich bitcoinów wydobytych w ciągu ostatniego miesiąca.

  • Pantera Capital zauważyło, że PayPal skupuje ostatnio 70 proc. wszystkich nowych BTC.
  • Jest to efektem decyzji PayPala dot. nowej usługi związanej z płatnościami w BTC.

PayPal otwiera się na BTC

PayPal wystartował ze swoją ofertą dot. kryptowalut dla klientów w USA na początku tego miesiąca. Ostatnie, duże zakupy BTC to zapewne efekt tej decyzji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pantera w swojej notatce podała, że ​​zauważyła duży skok wolumenu na giełdzie ItBit:

„Przed integracją kryptowalut przez PayPala, itBit, giełda prowadzona przez Paxos, osiągała dość stały wolumen obrotu”.

Po uruchomieniu usługi PayPala wolumen na ItBit „eksplodował”, więc sugeruje się, że m.in. użytkownicy platformy płatniczej skupowali prawie 70 proc. podaży nowowykopanych BTC.

Jak łatwo się domyślić powyższe może napędzać hossę na kryptowalutach.

“Jeśli ten wzrost [popytu] będzie się utrzymywał, sam PayPal kupi w ciągu kilku tygodni więcej [coinów] niż jest wykopywanych nowych bitcoinów”

– napisał fundusz.

Fundusz dodał, że bitcoin był gotowy na większą i bardziej zrównoważoną hossę w nadchodzących miesiącach, a to za sprawą takich firm jak PayPal i Square. Obie otworzyły się na BTC i ułatwiają swoim klientom łatwy dostęp do BTC.

To z kolei oznaczałoby również wzrost adopcji bitcoinów wśród biur rodzinnych i funduszy powierniczych.

Bańka na BTC

Dan Morehead, założyciel Pantery, przekazał w swojej notatce, że bitcoin jest dziś nadal tani, mimo, że w momencie pisaniach tych słów kosztował 18 300 USD. Zamiast tego argumentował, że kryptowaluta jest niedowartościowana.

„Przy 18 000 USD cena bitcoina jest o 52 proc. niższa od jego długoterminowej regresji. Trend ten spowodowałby, że dzisiaj bitcoin osiągnąłby cenę 37 000 USD”

– napisał Morehead.

Dziś za 1 BTC płaci się 18 300 USD, z kolei za 1 ETH 615 USD, co oznacza, że pałeczkę na polu wzrostów przejęła te druga kryptowaluta, która w skali 7 dni wzrosła o 32 proc.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here