Naga MarketsJak wynika z raportów lokalnych mediów, co najmniej 70 mieszkańców Makau miało paść ofiarą nieuczciwych działań wywodzącej się z Hongkongu firmy powiązanej z branżą e-sportu oraz wydobycia (miningu) kryptowalut. Rezydenci mieli stracić ponad 2,5 miliona dolarów o czym poinformowali podczas specjalnej konferencji prasowej dotyczących nielegalnych praktyk Forger Esports.


Mieli zainwestować w koparki i czerpać regularne zyski

W styczniu tego roku firma wzięła udział w seminarium, które odbyło się w biurze Macau Civil Servants Association (ATFPM) we współpracy z lokalnym stowarzyszeniem e-sportowym Grow UP eSports. W tym czasie założyciel firmy Dennis Lau opisał firmę z Hongkongu jako dostawcę e-sportu i IT, założoną w 2008 r., która w trzecim kwartale 2017 r. rozpoczęła działalność w branży kryptowalutowej.

Podczas seminarium firma poinformowała obecnych, że utworzyła w Hongkongu centrum miningu Forger, które wspierało jej działalność oraz że planuje rozwinąć usługi górnicze około 40-60 koparek w celu uzyskania zysków wynoszących kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznie.

Uczestników poproszono o zainwestowanie w projekt mający na celu rozszerzenie działalności wydobywczej, oferując inwestorom stały zwrot z inwestycji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Piramida finansowa na glinianych nogach

Podczas konferencji prasowej wskazano, że 15 maja jedna z ofiar, zidentyfikowana jako Ho, zainwestowała dużą kwotę pieniędzy – rzekomo siedmiocyfrową – i że na początku nie pojawiły się żadne problemy. Jednak w dniach od 1 do 7 lipca spółka nie wypłaciła swoim inwestorom obiecanych stałych zysków, a ofiary próbowały skontaktować się z właścicielem spółki za pośrednictwem aplikacji WhatsApp.

Około 14 innych osób wezwało policję do udzielenia pomocy, a dziesięć zgłosiło się na posterunek policji w Hongkongu. Podpisano około 142 umowy, przy czym poszkodowani domagają się zwrotu z inwestycji głównej oraz zwrotu określonego w umowie, na kwotę przekraczającą 50 mln HKD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here