Naga MarketsChińska telewizja państwowa przygotowała i opublikowała na antenie kanału CCTV2 raport opisujący wyzwania z jakimi musieli się zmierzyć koreańscy górnicy. Z raportu tego wynika, że w skutek ubiegłorocznej wyprzedaży na rynku walut wirtualnych, aż 70 do 80 procent górników zmuszonych zostało do zaprzestania działalności.


W raporcie omówiono początek południowokoreańskiego przemysłu wydobycia kryptowalut z operatorem kopalni, który w styczniu ubiegłego roku zakupił około 1000 koparek do wydobywania Ethereum (ETH). Od tego czasu kurs tej kryptowaluty osunął się jednak o niemal 90%. Tymczasem, Financial Channel szacuje, że na początku 2018 r. koszt wydobycia jednego ETH wynosił około 214.000 koron koreańskich (KRW) (około 190 USD) a więc znacznie powyżej obecnej wyceny tej kryptowaluty.

Zobacz także: Ethereum (ETH) znów 2. największą kryptowalutą, wyprzedza Ripple (XRP)

Operator ten szacuje, że cztery na pięć południowokoreańskich przedsiębiorstw zajmujących się miningiem kryptowalutowym działających na początku ubiegłego roku od tego czasu zostało zamknięte: “Według mojej wiedzy 70 do 80 procent przedsiebiorstw wydobywczych zaprzestało działalności, a wiele z nich ogłosiło nawet upadłość.”

Może Cię zainteresować: Przewidział upadek kryptowalut w 2018 r. Teraz prognozuje co wydarzy się w 2019 r.

Financial Channel twierdzi, że wyzwania stojące przed koreańskimi górnikami potęgował dramatyczny spadek “premii Kimchi” – z aż 40 procent na początku 2018 r. do zaledwie 1 procenta dzisiaj. “Premia Kimchi” to nic innego jak różnica cenowa pomiędzy giełdami rodzimymi (azjatyckimi) i obcymi. Proces wykorzystania różnicy kursowej polega na zakupie aktywa na rynku, gdzie jego cena jest względnie niższa (w tym przypadku kryptowaluty na rynku zachodnim, na przykład w Europie) i jego odsprzedaży gdzie notowania są wyższe (na rynku cyfrowych monet jest to Korea Południowa i kilka innych azjatyckich państw). Różnica pomiędzy cenami – po potrąceniu kosztów transakcyjnych – staje się zyskiem inwestora.”

Raport dodaje, że na dzień 31 grudnia 2018 r. bank centralny Korei Południowej oszacował, że pary walutowe z KRW stanowiły około 5,8 proc. światowego handlu kryptowalutami i walutami fiat, co stanowi spadek o ponad 50 proc. w porównaniu z wolumenem KRW na koniec 2017 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZD/CAD łamie sekwencję rosnących dołków
Następny artykułLamassu przenosi się do Szwajcarii. Powodem problemy regulacyjne w innych krajach.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here