Naga Markets

7 spółek z rekordem notowań w środę. Akcje Allegro traciły na zamknięciu 5,05%!7 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Allegro, Mercator Medical, Livechat, GPW, MCI, Mobruk oraz Enelmed. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 14.10 do najmniejszego.

  • 7 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Allegro (1,365 mld zł.) a najmniejsze Enelmed (35,1 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia środowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Wzrosty na głównych indeksach GPW

Środowa sesja na GPW zakończyła się na plusie. WIG20 zyskiwał na zamknięciu 0,61%, a WIG 0,27%. 7 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje LiveChat (+9,57%).

Rekordziści z środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Środowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz potężnymi obrotami. Przekroczyły one 2,831 mld zł., oczywiście w dużej mierze dzięki Allegro, które stanowiło o 50% tych obrotów. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły wtorkową sesję 5,05% na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 1,365 mld zł. i zdeklasował drugi w rankingu Mercator Medical, z obrotami na poziomie 216 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin oraz opisywany Mercator Medical.

Największe obroty podczas środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here