Naga MarketsTytułowy związek siedmiu największych giełd ma na celu samoregulację nieco dzikiego obecnie sektora handlu kryptowalutami, który wart jest około 290 mld funtów. 

Związek o nazwie CryptoUK, w skład którego wchodzi m. in. popularna giełda Coinbase, a także platformy handlowe takie jak eToro i CryptoCompare oświadczył, iż stworzył właśnie pierwszy kodeks postępowania dla branży kryptowalutowej. Pokład także nadzieję w tym, że przygotowane przez niego regulacje będą częścią szerszych brytyjskich przepisów.

Istnieje ryzyko działania “nieuczciwych podmiotów”, jednak nowy organ został ustanowiony “w celu promowania najlepszych praktyk i pracy z rządem oraz organami regulacyjnymi” – mówił Iqbal Gandham, przewodniczący CryptoUK.

Członkowie CryptoUK zobowiązani są do podpisania kodeksu postępowania, który ma zapewnić należytą staranność przeciwko nielegalnym działaniom (np. praniu pieniędzy),  wypłatę pieniędzy w przypadku upadłości oraz zabezpieczenia przed włamaniami do kont klientów.

Jak kontynuował przewodniczący Crypto UK, Iqbal Gandham: “Mamy nadzieję, że [kodeks postępowania] może stanowić wzór tego, jak będą wyglądały przyszłe ramy regulacyjne”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here