Naga Markets7 nieszczęść gospodarczych na 2019 rokXTB Online Trading wydał raport z prognozami na 2019 rok, w których skupia się na głównych zagrożeniach płynących z rynków finansowych oraz projekcjach, w jaki sposób zagrożenia te mogą w dalszym ciągu oddziaływać na rynki. “7 gospodarczych nieszczęść na 2019 rok” – to zestawienie możliwych scenariuszy, z którymi powinien zapoznać się każdy inwestor działający na rynkach finansowych. 


Licz na najlepsze i przygotuj się na najgorsze” – takim akcentem rozpoczyna się wydany przez brokera XTB Online Trading raport czarnych scenariuszy na przyszły rok. Raport, choć krótki – to bardzo treściwie przedstawia obecną sytuację geopolityczną mającą bezpośredni wpływ na rynki finansowe. Co więcej, choć analitycy XTB w wydanym zestawieniu możliwych “czarnych scenariuszy” nie tyle chcą wystraszyć uczestników rynku, co chcą uświadomić inwestorów o obecnym otoczeniu i możliwościach reagowania na potencjalne zdarzenia. Czego w takim razie możemy spodziewać się od raportu?

Wydarzenia geopolityczne

Zdaje się, że to co otacza rynki finansowe jest kluczowe – mowa oczywiście o wydarzeniach geopolitycznych, konfliktach oraz wszelkich niepewnościach politycznych. Spójrzmy choćby na często omawianą wojnę handlową na linii USA – Chiny, które w tym roku miały niebagatelny wpływ na główne indeksy giełdowe – oraz pary z dolarem amerykańskim czy japońskim jenem. Jednak czy to koniec konfliktu? A może ledwie jego początek? I w jaki sposób dalsze rozwinięcie konfliktu na linii dwóch największych mocarstw gospodarczych może dalej wpłynąć na podstawowe pary walutowe czy główne indeksy giełdowe? Analitycy raportu szczegółowo opisują najbardziej prawdopodobne scenariusze!

Reakcje rynkowe

Rozwinięcie konfliktów, niepewności politycznych oraz działań organów sprawujących rolę banków centralnych – to niebagatelne czynniki mające wpływ na światowe rynki finansowe. Najlepszym przykładem będzie opisywany przez autorów raportu wpływ zakończenia QE przez Europejski Bank Centralny czy reakcja Banku Japonii, która może mieć ogromny wpływ na dalsze losy waluty.

W 2019 roku EBC zakończy program luzowania ilościowego, a Bank Japonii może być zmuszony zwolnić tempo skupu aktywów, co oznacza, że będzie to pierwsza od kilku lat sytuacja kiedy te 3 instytucje będą wspólnie redukować swoje bilanse. Reakcja rynku będzie zależała od różnych czynników, jednak inwestorzy obawiają się problemów z płynnością, co może doprowadzić do przeceny na DE30, US500 czy JAP225

Przewidywania rozwinięcia konfliktów

Krótko, zwięźle lecz zdecydowanie na temat – czyli jaki wpływ mogą mieć dalsze konflikty na główne rynki finansowe? Jak wyglądać mogą dalsze cła, jeśli porozumienie między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie zostanie osiągnięte? I kto będzie największym beneficjentem “wojny walut”? Oraz w jaki sposób no-deal Brexit wpłynie na kondycję Brytyjskiej gospodarki?

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi projekcjami lektury “7 Gospodarczych Nieszczęść” – Raportu XTB.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here