Naga Marketsjesse_livermoreSłyszeliście kiedyś o kimś takim jak Jesse Lauriston Livermore? Jeśli interesujecie się historią giełdy, to na pewno to nazwisko obiło Wam się o uszy. To żyjący na przełomie XIX i XX wieku amerykański inwestor giełdowy, który najmocniej wsławił się tym, że dał radę zarobić ponad 100 mln USD (dziś to ponad 1,5 mld USD) podczas Wielkiego Kryzysu. Miał wzloty i upadki, kilka razy stracił całą fortunę, lecz to on pokazał światu potęgę inwestycji krótkoterminowych.


Jesse Lauriston Livermore skończył marnie, powiesił się w hotelowym pokoju, zmęczony długotrwałą depresją i ciągłą walką na giełdzie. Pozostawił po sobie parę książek oraz nowy sposób myślenia o zarabianiu pieniędzy na giełdzie. Oto lista dziewięciu najciekawszych cytatów dotyczących gry na giełdzie:

  1. “Pieniądze zarabia się poprzez czekanie, nie granie”
  2. “Potrzeba czasu do zarobienia pieniędzy”
  3. “Nigdy mój sposób rozumowania nie pozwolił mi zarobić pieniędzy, jedynie cierpliwe czekanie”
  4. “Nikt nie jest w stanie dostrzec wszystkich zmiennych”
  5. “Potrzeba ciągłego podejmowania decyzji niezależnie od warunków jest odpowiedzialna za wiele porażek na Wall Street, również wśród profesjonalistów, którzy pragną zarabiać pieniądze każdego dnia, jakby pracowali na zwyczajnym etacie”
  6. “Buy right, sit tight” (Kupuj właściwe akcje, obserwuj bacznie rozwój sytuacji)
  7. “Ciężko spotkać osobę mającą rację i potrafiącą zachować spokój jednocześnie”


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here