Naga MarketsJakie błędy najczęściej popełniają Traderzy inwestujący na rynkach finansowych? Jak ich unikać? Odpowiedzi na te pytania udzielą eksperci Domu Maklerskiego TMS Brokers podczas bezpłatnego szkolenia 7 czerwca o godzinie 18:00. Webinar „7 najczęściej popełnianych błędów przez inwestorów” poprowadzą Łukasz Zembik – Dealer WIB/ACI Polska i Piotr Adamczak – Makler Papierów Wartościowych.


Margin level, pips, waluta bazowa i kwotowana – między innymi te pojęcia wyjaśnią eksperci. Podpowiedzą oni także jak ustawić dobrego stop-lossa i przedstawią kluczowe zasady zarządzania kapitałem. Od kliku lat obserwujemy, że inwestorzy popełniają wciąż podobne błędy. Jednym z ważniejszych jest brak wiedzy
o podstawach rynku i instrumentach finansowych. Dlatego postanowiliśmy zorganizować szkolenie, na którym wytłumaczymy reguły rządzące światem tradingu i przybliżymy dobre praktyki
– mówi Łukasz Zembik, Dealer WIB/ACI Polska, Dom Maklerski TMS Brokers S. A.

Te artykuły również Cię zainteresują
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU

Organizatorzy szkolenia zauważyli, że Traderzy, szczególnie początkujący, nie do końca rozumieją zasady rynku. Inwestorzy często nie zdają sobie sprawy od czego zależy spread oraz czym jest depozyt zabezpieczający. Siedem najczęściej popełnianych błędów, jakie zidentyfikowali eksperci, wymieniono poniżej.

7 głównych błędów traderów indywidualnych

  1. Brak elementarnej wiedzy o podstawach rynku i instrumentach finansowych
  2. Inwestowanie bez planu – Traderzy nie określają wcześniej jakie rynki chcą analizować czy jakie interwały brać pod uwagę, nie mają także ustalonego celu inwestycyjnego.
  3. Overtrading – Inwestorzy otwierają zbyt wiele pozycji jednocześnie i bez świadomości grają na skorelowanych rynkach.
  4. Overleveraging – Traderzy nie dostosowują wielkości pozycji.
  5. Inwestowanie bez zleceń Stop Loss – zlecenie powinno być zgodne z ustalonymi wcześniej zasadami zarządzania kapitałem i mieć uzasadnienie techniczne.
  6. Przesuwanie zlecenia Stop Loss w kierunku powiększającym stratę oraz uśrednianie strat – odsuwając Stop Loss, Inwestorzy powiększają stratę, często też grają przeciwko trendowi w nadziei na zysk.
  7. Brak zasad zarządzania kapitałem – Traderzy nie ustalają własnego limitu strat w jednej transakcji, nie określają także maksymalnego poziomu obsunięcia kapitału, przy którym zweryfikują dotychczasowe zasady.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak inwestować w sposób rozsądny i zdobędą wiedzę, która da im przewagę nad innymi Traderami. Zarejestruj się już teraz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here