Naga Markets

Robert-KiyosakiAutor bestsellerowej książki „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”, Robert Kiyosaki po raz kolejny wypowiedział się w niezwykle optymistyczny sposób nt. kryptowalut. Wymienił on aż siedem powodów, dla których jego zwolennicy powinni inwestować w Bitcoina i metale szlachetne.

KUPUJ Złoto, Srebro i Bitcoina! Dolar “umiera”

Jak czytamy w tweecie Kiyosakiego, pierwszym powodem, dlaczego warto obecnie inwestować w Bitcoina jest to, że Stany Zjednoczone “pożyczają za dużo pieniędzy”.Według zegara długu narodowego, Stany Zjednoczone są obecnie zadłużone na prawie 31 bilionów dolarów. Tymczasem PKB USA wynosi zaledwie 24,8 biliona dolarów, pozostawiając stosunek długu do PKB na poziomie 137,76 proc.

Następnie Kiyosaki wymienia zamiar kraju, aby “utrzymać niskie stopy procentowe”, co z kolei wymaga od Fed skupowania obligacji skarbowych i rozszerzania bilansu. Choć od marca obserwujemy cykl podwyżek stóp proc. Fed, Kiyosaki zdaje się nie wierzyć, by utrzymały się one na wysokim poziomie zbyt długo.

Ewentualne późniejsze obniżki stóp proc. prowadzą nas do czwartego powodu zakupu Bitcoina jakim jest inflacja. Roczna inflacja CPI w USA rośnie od 2021 roku, osiągając w czerwcu szczyt na poziomie 9,1 proc. po czym nieznacznie spadła udowadniając skuteczność zacieśniania polityki pieniężnej Fed. To samo zacieśnianie przyczyniło się także do obserwowanej od kilku miesięcy deprecjacji na rynkach akcji i kryptowalut.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Jak zauważa autor, wyższe stopy procentowe prowadzą do zwiększenia kosztów długu, co z kolei uderza w cała gospodarkę i przyczynia się do spadku PKB. Spowolnienie gospodarcze wymieniane jest z kolei jako argument przemawiający za ponownym luzowaniem polityki pieniężnej, tj. za obniżkami stóp proc., co przypuszczalnie doprowadziłoby z powrotem do wyższych cen akcji i kryptowalut oraz osłabienia dolara.

Kiyosaki dochodzi w ten sposób do swojego ostatecznego stanowiska, że dolar amerykański “umiera”.

– KUPUJ Złoto, Srebro i Bitcoina – podsumował

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs EUR/USD – to FED rozdaje karty, nie ECB..
Następny artykułAiton Caldwell stawia na dalsze akwizycje rynkowe – Komentarz rynkowy Prezesa Zarządu Rafała Pietrzaka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here