Naga Markets

Według raportu Crypto Perception 2022 opracowanego przez Huobi Group, operatora dużej giełdy kryptograficznej Huob, około 70 proc. amerykańskich posiadaczy kryptowalut zaczęło inwestować na tym rynku dopiero w 2021 r. Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego w połowie grudnia ub.r. wśród około 3100 dorosłych Amerykanów, respondenci nie inwestowali jednak zbyt wiele w kryptowaluty.

Amerykanie coraz chętniej inwestują w kryptowaluty

Huobi Group, operator giełdy kryptowalutowej Huobi przeprowadził w połowie grudnia 2021 roku badanie wśród około 3100 dorosłych Amerykanów, pytając ich m.in. co sądzą o wzroście rynku kryptowalut w 2021 r.?. Jego wyniki zaprezentowane zostały w raporcie Crypto Perception Report 2022.Badanie to wykazało, że 68 proc. respondentów uzyskało swoją pierwszą ekspozycję na kryptowaluty w ciągu ostatniego roku, a kolejne 21 proc. ankietowanych przyznało, iż zaczęło inwestować na tym rynku dwa lata temu. Jedynie 12 proc. dokonało swojej pierwszej inwestycji w kryptowaluty w ciągu czterech lat, podczas gdy zaledwie 9 proc. zaczęło inwestować na tym rynku więcej niż cztery lata temu.

Jeżeli chodzi z kolei o kapitał inwestycyjny, 46 proc. respondentów zgłosiło posiadanie 1 000 USD lub mniej w kryptowalutach, podczas gdy kolejne 25 proc. stwierdziło, że posiada od 1 000 USD do 10 000 USD.

Badanie sugeruje również, że nadal istnieje wiele sceptycyzmu wokół branży kryptowalutowej. Aż 42 proc. ankietowanych uważa bowiem, że inwestowanie w kryptowaluty jest zbyt ryzykowne, a 34 proc. było również zaniepokojonych brakiem regulacji rynku, podczas gdy 24 proc. respondentów zauważyło, że nie mają wystarczającego kapitału, aby inwestować w kryptowaluty.

Dyrektor ds. globalnej strategii Huobi Group, Jeff Mei, powiedział, że rok 2021 był wielkim rokiem dla kryptowalut dzięki wzrostowi sektorów takich jak zdecentralizowane finanse i niewymienne tokeny.

– Wciąż mamy jednak długą drogę do przebycia, zanim nastąpi przyjęcie do głównego nurtu. Gdy więcej osób poświęci czas na zrozumienie branży i będzie więcej jasności w zakresie globalnych regulacji, możemy spodziewać się gwałtownego wzrostu udziału – wskazał.

Partnerem artykułu jest Polski Instytut Kryptowalut, kantor umożliwiający wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar forint | ropa notowania | mercator medical notowania | nasdaq notowania | biomedlub notowania | cena akcji wirtualna polska | forex waluty w czasie rzeczywistym | cdr akcje prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułRadpol i PGS Software mają zgodę KNF na wycofanie akcji z obrotu na GPW
Następny artykułPo KTS Weszło czas na piłkarską aplikację FCapp – wkrótce crowdfunding
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here