Naga MarketsCFTC, USA, ComparicAmerykańska komisja obrotu giełdowymi kontraktami terminowymi (CFTC) poinformowała dzisiaj, że nałożyła na przedsiębiorstwo Vision Financial Company oraz na jego właściciela Neila Peckera grzywnę w związku z oferowaniem handlu na opcjach binarnych bez posiadania odpowiednich licencji. Na karę składa się zadośćuczynienie dla oszukanych inwestorów oraz dodatkowe opłaty na rzecz CFTC.


$3 miliony od ponad 120 inwestorów

Dochodzenie przeciwko Vision rozpoczęte w lutym 2016 roku pozwoliło ustalić, że przedsiębiorstwo oszukańczo nakłoniło ponad 120 inwestorów detalicznych z Kanady i Stanów Zjednoczonych na przekazanie 3 milionów dolarów na cele inwestycyjne.

Zgodnie z dzisiejszą decyzją właściciel firmy oferującej handel na opcjach binarnych musi zapłacić $2,78 miliona zadośćuczynienia oszukanym traderom oraz $3,75 miliona grzywny w związku ze złamaniami zapisów amerykańskiego prawa. Dodatkowo Pecker otrzymał dożywotni zakaz świadczenia usług na rynkach finansowych.

Opcje binarne w USA są bowiem dostępne, jednak tylko i wyłącznie przez licencjonowane giełdy takie jak NADEX, czy też CBOE. Od czasu wejścia w życie ustawy Dodd-Frank brokerzy z innych części świata nie są akceptowani.

Zobacz również: FBI ostrzega przed opcjami binarnymi

Co leży na sumieniu Vision?

Prowadzone dochodzenie pokazało dodatkowo, że oskarżony prezentował wprowadzające w błąd i mylące dla inwestorów raporty historycznych wyników finansowych, doświadczenia inwestycyjnego oraz posiadanych licencji obiecując jednocześnie atrakcyjne zyski.

Vision nie poinformował klientów, że handel odbywa się poprzez rachunki niezarejestrowanych i zagranicznych przedsiębiorstw i że nie mają możliwości wypłacania środków z rachunków handlowych (dotyczyło to również początkowego depozytu) dopóki sumy nie zostaną obrócone co najmniej dwudziestokrotnie.

Zamiast handlować opcjami binarnymi na rzecz swoich klientów, oskarżeni sprzeniewierzyli ponad $2 miliony środków na prywatne cele. Pecker podawał się jednocześnie za licencjonowanego towarowego doradcę inwestycyjnego (TCA), nie posiadał jednak żadnych autoryzacji w CFTC.

Co najgorsze CFTC zdaje sobie sprawę, że nie każdy z poszkodowanych będzie w stanie odzyskać swoje pieniądze, gdyż Vision najprawdopodobniej nie posiada odpowiednich zapasów kapitałowych lub aktywów, które pozwoliłyby pokryć wysokość grzywny.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here