Naga MarketsBrexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichNa przestrzeni ostatnich miesięcy sporo mówi się na temat Brexitu i jego ewentualnego wpływu na gospodarkę Zjednoczonego Królestwa oraz wartość lokalnej waluty (GBP). Firma badawcza Cindicator, która w 2017 roku przeprowadziła ICO zapytała natomiast analityków, o możliwy wpływ Brexitu na rynek cyfrowych aktywów. Okazuje się, że co najmniej 62% ankietowanych uważa, iż opuszczenie przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej będzie miało pozytywny wpływ na rynek kryptowalut.


22,5% z nich sądzi, że Wielka Brytania wyjdzie z UE bez porozumienia. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, z prawdopodobieństwem na poziomie 82,75%, jest jednak to, że termin Brexitu zostanie przedłużony. Istnieje także niewielka szansa, że brytyjski rząd po prostu zignoruje wolę narodu i pozostanie członkiem UE. Większość analityków uważa jednak, że taki projekt nie uzyskałby wymaganego poparcia w Izbie Gmin.

Skutki gospodarcze Brexitu są odczuwalne już od lat. Bank of England szacuje, że od czasu decyzji podjętej w 2016 roku co tydzień z gospodarki wypierano prawie 800 milionów funtów. W tym samym okresie funt brytyjski (GBP) stracił 5% wobec dolara i 10% wobec euro.

Czy londyn traci status centrum finansowego?

Widok na most w LondynieWedług Cindicator, co najmniej 275 firm finansowych opuściło już Londyn, podczas gdy wiele innych przygotowuje się na taką ewentualność. Póki co, Londyn pozostaje jednym z największych centrów finansowych na świecie, ale jego status może ulec zmianie, jeśli Brexit będzie miał wpływ na dostęp do pobliskich rynków europejskich. Brexit ma jednak pozytywny wpływ na Niemcy i Irlandię. Wiele funduszy hedgingowych przeniosło się do Dublina, a banków do Frankfurtu.

Bitcoin zyska na Brexicie?

Analitycy zwracają uwagę, że po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, dostęp do rynków międzynarodowych może być utrudniony, co z kolei mogłoby przełożyć się na wzrost zainteresowania Bitcoinem jako przydatnym środkiem do transakcji transgranicznych. Około 62% analityków finansowych uważa, że ​​Brexit będzie miał pozytywny wpływ na ceny kryptowalut.

W kontekście potencjalnych strategii inwestycyjnych, aż 74% analityków rozważa posiadanie kryptowaluty w swoich portfelach, wraz z innymi aktywami, takimi jak towary, akcje i środki pieniężne.

Prawie 20% ankietowanych analityków uważa natomiast, że Brexit nie będzie miał żadnego realnego wpływu na rynek kryptowalut. Ostatnie badanie opinii publicznej przeprowadzone wśród Brytyjczyków wykazało, że pomimo znacznego zainteresowanie, zaufanie do walut cyfrowych pozostaje niskie. Może się to zmienić dopiero, gdy polityka rządu będzie miała poważny negatywny wpływ na życie finansowe Brytyjczyków.

Brexit może opóźnić rozwój regulacji prawnych nawet o 5 lat

Bitcoin szachyW raporcie przeczytać możemy także, że prawie 44% analityków uważa, iż Brexit nie wpłynie na regulację dot. kryptowalut w Wielkiej Brytanii. W scenariuszu bez porozumienia wycofanie się z UE doprowadziłoby do uchylenia ETO. W efekcie doprowadziłoby to do usunięcia 17 105 instrumentów prawnych w wielu dziedzinach prawa, co stworzyłoby poważne komplikacje dla brytyjskiego systemu legislacyjnego. Po Brexicie rząd musiałby następnie skupić się bezpośrednio na procesach prawnych związanych z tradycyjnymi kwestiami politycznymi, gospodarczymi i finansowymi. W rezultacie niektórzy prognostycy uważają, że rozwój regulacji prawnych w zakresie innowacyjnych technologii, takich jak kryptowaluty i blockchain, może być skutecznie opóźniony o kolejne 2-5 lat.

Analitycy zwracają uwagę, że problemy związane z opuszczeniem Unii Europejskiej mogą znacznie przewyższać korzyści.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKulisy fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku. Połączenie nie takie pewne?
Następny artykułSaxo Bank: Najwyższy czas, by byki rozpoczęły dywersyfikację
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here