Naga MarketsWall Street dorosło wreszcie do poważnej korekty. Od 19 września trwa realizacja zysków. W tym czasie reprezentujący szeroki rynek indeks S&P500 spadł z historycznych maksimów na 2019,26 pkt. do 1946,16 pkt. w środę na koniec dnia. Preteksty do realizacji zysków są bardzo różne. I tak np. ostatnim były obawy wywołane wirusem ebola i słabszy od prognoz odczyt przemysłowego indeksu ISM dla USA. Nie jest jednak wykluczone, że tym głównym jest po prostu zbliżający się koniec programu QE3 (zostanie on wygaszony w tym miesiącu) oraz perspektywa podwyżek stóp procentowych przez Fed w przyszłym roku.

zniesienie powstrzyma podaż_021014

Analizując sytuację na wykresie S&P500 można dojść do wniosku, że korekta się przedłuży i indeks spadnie do dołka z pierwszej dekady sierpnia br. A więc do 1904,78 pkt. Tyle tylko, że poziom ten raczej zostanie osiągnięty “ruchem szarpanym”, czyli przerywanym wzrostowymi odbiciami.

Do analogicznych wniosków prowadzi analiza wykresu kontraktów na indeks S&P500. Wykres kontraktu obecnie próbuje odbijać, po tym jak spadł do 2,5 tygodniowego minimum na 1941 pkt. Takie odbicie w górę po wcześniejszym spadku jest o tyle realne, że wykres H4 tego kontraktu dotarł do strefy wsparcia tworzonej przez 61,8% zniesienie Fibonacciego zwyżki z okresu 8 września-19 września. Tę barierę dodatkowo wzmacnia dolne ograniczenie prawie 2-tygodniowego kanału spadkowego. Nie byłoby większym zaskoczeniem, gdyby teraz rynek odbił przynajmniej do 1960 pkt. Na gruncie czynników fundamentalnych takim pretekstem do odbicia może być czekanie na piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy. Raport, który prawdopodobnie potwierdzi poprawę sytuacji na tym rynku.

Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here