Naga Markets

Kurs Bitcoina (BTC) traci ponad 2%. iMiner stworzy największą farmę górniczą w IranieNajnowsze doniesienia ze świata krypto-górnictwa mówią o wydaniu przez irański rząd licencji na wydobywanie Bitcoina. Pozwolenie uzyskała turecka firma iMiner, która będzie prowadzić prawdopodobnie największą farmę górniczą w Iranie.

  • Licencja dla iMiner pozwoli na wdrożenie 6000 koparek
  • Koszt budowy farmy to 7,3 mln USD
  • Niskie stawki za energię elektryczną w Iranie przyciągają górników

Licencja na kopanie Bitcoina (BTC) dla iMiner

Lokalne media Tabnak poinformowały w zeszłym tygodniu, że licencja wydana przez irańskie Ministerstwo Przemysłu, Kopalni i Handlu pozwoli iMiner na wdrożenie w mieście Semnan 6 000 maszyn do wydobywania Bitcoinów. W Iranie działa obecnie ponad 148 000 koparek do BTC.Nowe wdrożenie spowoduje, że iMiner będzie działać z całkowitą wydajnością 96 000 terahash na sekundę (TH/s). Firma iMiner zainwestowała w budowę farmy 7,3 mln USD i jest to podobno największy zakład wydobywczy w Iranie.

iMiner dysponuje już biurem w Teheranie, stolicy Iranu, jednak „wyłącznie w celach administracyjnych” i świadczy usługi „tylko nieformalnie” na swojej stronie internetowej. Licencja może być zatem oficjalnym zezwoleniem na prowadzenie działalności w tym kraju.

Turecka firma utrzymuje, że ma ponad siedem lat doświadczenia w wydobywaniu Bitcoina. Prowadzi także usługi wypożyczania sprzętu górniczego w Turcji, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Iranie.

Wydobycie kryptowalut w Iranie

Iran zezwolił na wydobywanie kryptowalut jako działalność przemysłową w lipcu 2019 r. i od tego czasu rząd tego kraju wydał ponad 1 000 licencji dla firm wydobywających kryptowaluty. Dotowane przez Iran stawki za energię elektryczną doprowadziły do ​​tego, że niektórzy górnicy decydują się na działalność w tym kraju.

Mówi się, że górnicy płacą około 0,11 USD za jeden kilowatogodzinę (kWh) energii. Jednak w szczycie sezonu letniego (od czerwca do września) opłaty są wyższe i wynoszą około 0,46 USD za kWh.

Kurs Bitcoina (BTC) traci ponad 2%

Notowania BTCUSD na giełdzie Bitstamp osuwają się dziś o ponad 2%. W zeszłym tygodniu kurs Bitcoina wyznaczył szczyt w okolicach 9500 USD i od tego czasu widoczne jest niezdecydowanie wśród uczestników rynku.

XTB

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD – wykres dzienny

W przypadku osunięć najbliższe istotne wsparcie stanowi strefa w okolicach 7500 USD. Kluczowy opór znajdziemy natomiast w pobliżu okrągłego poziomu 10 000 USD.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here