Naga Markets600% od początku roku. Akcje ArcticZymes Technologies najsilniejsze na giełdzie w NorwegiiArcticZymes Technologies, norweska firma biotechnologiczna, odnotowała do tej pory siedmiokrotny wzrost kursu akcji w tym roku, ponieważ zyskuje na zainteresowaniu przemysłem farmaceutycznym podczas walki COVID-19, dzięki czemu jej akcje w 2020 roku osiągają najlepsze wyniki spośród firm notowanych na giełdzie w Norwegii.

  • Cena akcji ArcticZymes wzrastają o 20%.
  • 23 kwietnia akcje norweskiej spólki wzrosły o 52%, co jest największym dotychczasowym skokiem cen w 2020 roku.
  • ArcticZymes skupia się na tworzeniu technologii opartych na enzymach.

Norweska firma dostarczy technologię do projektu szczepionki przeciwko COVID-19

Firma, z siedzibą w Tromso na północno-zachodnim wybrzeżu Norwegii, przyspieszyła wzrost cen akcji w czwartek po tym, jak poinformowała, że dostarczy materiały na ewentualną szczepionkę przeciwko COVID-19. To spowodowało, że jej akcje wzrosły aż o 20%.

Według strony internetowej ArcticZymes, który w zeszłym miesiącu zmienił nazwę z Biotech Pharmacon, spółka poszukuje enzymów w wodach Arktyki, a następnie wykorzystuje je do opracowania produktów, które są wykorzystywane w badaniach molekularnych, diagnostyce i terapeutyce.

Zobacz również: Commercials kupują dolara amerykańskiego. Odwrócą trend na EUR/USD?

Jak podaje Bloomberg, w tym roku firma wdrożyła nową strategię, koncentrując się na działalności związanej z enzymami i zobowiązując się do osiągania zysków po latach strat. Spółka ponad dwukrotnie zwiększyła sprzedaż w pierwszym kwartale, napędzana przez realizacje dostaw na potrzeby rozwoju testów na obecność koronawirusa. Doprowadziło to do 52% wzrostu kursu akcji 23 kwietnia, co było największym wzrostem w ciągu jednego dnia w tym roku.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Cena akcji ArcticZymes wynosi 35,30 koron norweskich

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze relacje, wspierając firmę ReiThera i jej partnerów w sprawnych działaniach w celu opracowania szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi SARS-CoV-2. ReiThera jest wiodącą europejską firmą w dziedzinie rozwoju szczepionek genetycznych, koncentrującą się na wprowadzaniu na rynek innowacyjnych metod terapeutycznych poprzez wykorzystanie najlepszych technologii, takich jak SAN-HQ od ArcticZymes. – powiedział prezes ArcticZymes, Jethro Holter.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji ArcticZymes w ciągu ostatnich 3 miesięcy, źródło: marketwatch.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here