Naga Markets6 technologicznych gigantów straciło ponad 1 bilion USD na trwającej przecenie w USATrwająca silna i gwałtowna przecena na amerykańskich indeksach, której początek wziął się z właśnie z załamania kursów spółek technologicznych, które dotąd drożały w szaleńczym tempie, doprowadziła już do obniżenia łącznej wartości akcji największych amerykańskich korporacji technologicznych o ponad 1 bilion dolarów.

  • Potężne spadki za oceanem
  • Falę wyprzedaży rozpoczęły spółki technologiczne
  • Ich kapitalizacja nadal jest sporo wyższa niż na początku roku

Jeden z liderów hossy, spółka Apple straciła dotychczas około 325 mld dolarów z wcześniejszej kapitalizacji sięgającej 2 bilionów dolarów. Akcje producenta iPhone’a spadły we wtorek o prawie siedem procent, a Goldman Sachs ostrzega, że firma może stracić nawet 30% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zobacz także: QubicGames – zapowiada się mocny koniec roku

Amazon stracił już 191 miliardów dolarów. Microsoft potaniał o 219 mld dolarów, a spółka Alphabet straciła 135 miliardów dolarów. Z kolei Facebook spadł tylko o 89 miliardów dolarów.

Jednym z największych przegranych staje się Tesla. Spółka Elona Muska. We wtorek firma poniosła największą, jednodniową stratę w swojej historii, spadając o 21%.

Mimo spadków, od początku roku nadal na plusie

Sześć największych firm technologicznych w USA, miało w zeszłą środę łączną kapitalizację rynkową w wysokości 8,2 biliona dolarów. Po wtorkowym zamknięciu sesji, wartość ta sięga 7,1 biliona dolarów.

Czy to dużo? Spadek sięga 13%, a więc nadal można uznać to za typową korektę, która w końcu musiała nadejść. Jedynym powodem do niepokojów może być jej gwałtowność, aczkolwiek rynki zazwyczaj szybciej spadają niż rosną. Licząc od początku roku, obecna wartość 6 największych firm technologicznych wciąż jest wyższa o ponad 2 biliony dolarów.

Tesla – ryzyko spadku do linii trendu

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here