Naga MarketsZłoto i dolar (USD) wśród wygranych kwartału. Zwyciężył jednak inny walorZamknięcie wczorajszej sesji, było równoznaczne z zakończeniem pierwszego kwartału obecnego roku. Wśród aktywów, które najwięcej zyskały na epidemii koronawirusa znajduje się m.in. złoto oraz dolar. Jednak to nie one zajęły czołowe miejsce pod względem zwrotu za pierwsze 3 miesiące 2020 roku.


Obligacje skarbowe na piedestale

Spośród 25 kluczowych aktywów, jedynie 6 z nich zapewniło dodatni zwrot z inwestycji w I kw. Były to obligacje skarbowe, złoto, dolar, niemieckie bundy i na końcu frank szwajcarski.

Szalejąca epidemia koronawirusa oszczędziła więc tych inwestorów, którzy ulokowali swój kapitał w wymienionych wyżej aktywach. Ponad 8,5% zwrot z inwestycji w obligacje skarbowe wyprzedził złoto, którego zwrot w ciągu 3 pierwszych miesięcy roku wyniósł nieco poniżej 7%.

Kolejne znajduje się:

Patrząc na powyższe zestawienie, łatwo dostrzec, że ucieczka do bezpiecznych przystani była dobrym pomysłem. W międzyczasie nie obyło się bez perturbacji. Na rynku skarbowym pojawiły się problemy z płynnością, dolar zaliczył jeden z największych spadków od lat, a bundy były pod presją, kiedy rozważano nawet emisję “koronaobligacji”.

Zobacz też: Rekordowy spadek akcji europejskich w tym kwartale. Wszystkiemu winny koronawirus

Nic nie przebije przeceny na ropie

Wygrani kwartału to jedno, jednak nie można też zapominać o aktywach, które zawiodły. Na niechlubnym pierwszym miejscu znajdziemy złoto, ale to czarne, w postaci ropy WTI, która straciła ponad 67%.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów
Wyprzedaż na ropie zaprowadziła jej cenę do poziomów sprzed 18 lat | Wykres miesięczny ropy WTI - 1 kwietnia 2020
Wyprzedaż na ropie zaprowadziła jej cenę do poziomów sprzed 18 lat | Wykres miesięczny ropy WTI – 1 kwietnia 2020

Znaczne straty notował również rynek akcji. Najmniej traciły akcje światowej, ale i tak ponad 21%. Najbardziej jeśli chodzi o akcje osunęły się rynki wschodzące, o ponad 25%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here