Naga MarketsBinary-Options-Day-TradingOpcje binarne to jeden z najprostszych form instrumentów pochodnych dostępnych dla traderów detalicznych. W odróżnieniu od rynku FX na transakcji stracić można jedynie tyle ile się zainwestowało, a pozycja traktowana jest jako zyskowna już w momencie kiedy cena po zamknięciu opcji przesunie się we wskazaną przez inwestora stronę nawet o jeden pips. W poniższym artykule przyglądamy się najpopularniejszym formom zleceń w opcjach binarnych.


#1 Opcje klasyczne

Klasyczne opcje binarne dotyczą najbardziej popularnych aktywów – par walutowych, indeksów giełdowych, towarów, czy też znanych na całym świecie spółek. Czas wygasania takowej opcji uzależniony jest głównie od płynności waloru. Im większa, tym więcej dostępnych czasów oferować będzie nasz broker lub dostawca platformy do zawierania transakcji. Klasyczne opcje prezentują się w następujący sposób:

Te artykuły również Cię zainteresują
klasyczna#2 Opcje krótkoterminowe

Odmianą opcji klasycznych, są opcje krótkoterminowe. O ile w przypadku tych pierwszych najkrótszy czas wygasania opcji, z którego można skorzystać to zazwyczaj 10-15 minut, to te drugie dają możliwość inwestowania w zakresie już nawet 30 sekund. Większość platform do handlu na opcjach binarnych pozwala wybrać opcje turbo w przedziale 30, 60, 120, 180 lub 300 sekund.

Źródło: uTrader
Źródło: uTrader

Należy jednak pamiętać, że im niższy interwał realizacji opcji binarnej, tym większe ryzyko. Między innymi dlatego początkujący traderzy powinni skupić się na opcjach wygasających w dłuższym terminie, na przykład pod koniec dnia (tak zwane opcje end of the day). Pozwala to wyłapywać trendy i daje więcej czasu na podjęcie decyzji inwestycyjnej.

uTrader oferuje swoim klientom transakcje bez ryzyka oraz dostępnych do codziennych sygnałów handlowych wysyłanych dwa razy w przeciągu dobry. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!

#3 Opcje długoterminowe

Kolejną po opcjach turbo odmianą klasycznego typu transakcji, są opcje długoterminowe. W ich przypadku trader może skorzystać z czasu wygasania przekraczającego jedną sesję, rozciągniętego często nawet do całego roku, tak jak widać to na poniższym screenie:

Źródło: uTrader
Źródło: uTrader

W tym konkretnym przypadku zakładamy się z brokerem, czy cena pary walutowej EUR/USD będzie wyższa/niższa pod koniec roku od notowań w momencie wykupu opcji.

#4 Pary na popularne aktywa

Binary options pairs lub po prostu pary opcyjnie to ciekawe urozmaicenie dla tychże traderów, którzy szukają większej ilości okazji inwestycyjnych niż tylko standardowe pary walutowe. W tym przypadku przeciwstawiane są sobie kursy spółek giełdowych (na przykład Apple vs Google), towarów (złoto vs srebro) itd.

Całość działo bardzo podobnie jak w przypadku wspomnianych par walutowych. Pierwszy z walorów w parze jest bazowym, drugim kwotowanym i na tej podstawie tworzone są notowania i wykres historyczny. Zadaniem tradera jest określenie, czy cena danej „pary” aktywów będzie wrastała/spadała wraz z upływem czasu (wygasania zawartej opcji).

Źródło: uTrader
Źródło: uTrader

Warto zauważyć, że znajdujące się w ofercie pary aktywów mogą być zmienne, w zależności od popularności danych walorów w określonym czasie lub ich płynności.

#5 Opcje one touch

Opcje one touch lub po prostu opcje „jednego dotknięcia” działają na całkowicie innych zasadach niż rozwiązania opisywane powyżej. Aby opcja została zamknięta jako zyskowna, cena aktywa po wygaśnięciu nie musi znajdować się powyżej/poniżej poziomu jej otwarcia. Wystarczy, że przynajmniej raz w momencie trwania opcji dojdzie do wskazanego wcześniej poziomu.

Przykładowo otwieramy opcję długą (CALL) na EUR/USD, które w momencie rozpoczęcia transakcji wyceniane jest na 1.0530. W opcji zakładamy, że cena chociaż raz dotknie lub przekroczy poziom 1.0550. Jeżeli to nastąpi, wtedy transakcja jest zyskowna. Jeżeli nie, wtedy zamyka się ze stratą.

Brokerzy opcji binarnych w przypadku opcji one touch ustawiają wiele poziomów zarówno dla kierunku CALL jak i PUT. Im większa odległość od ceny w danym momencie tym większy potencjalny zwrot z inwestycji (nawet kilkaset procent). Trade jest jednak obarczony również zdecydowanie większym ryzykiem, gdyż szansa realizacji takowego scenariusza zdecydowanie się zmniejsza.

#6 Opcje ladder

Ostatni i jednocześnie najnowszy z rodzajów dostępnych opcji binarnych u brokerów detalicznych – opcja ladder, przypominająca drabinę zleceń pozwala na dywersyfikację ryzyka i zwiększenie zysków jeżeli trader jest przekonany, że na danym walorze cena będzie w stanie osiągnąć zdecydowanie wyższe poziomy.

Dowiedź się jak zarządzać kapitałem w opcjach binarnych z artykułu o money management.

W tym rozwiązaniu broker proponuje nam kilka poziomów drabiny zaznaczonych na wykresie. Im wyżej lub niżej od ceny w danym momencie, tym większy będzie potencjalny procentowy zwrot z inwestycji. Inwestor może więc otworzyć jednocześnie kilka pozycji (bezpieczną z mniejszym zyskiem i ryzykowną z większym zyskiem) lub wybrać jedną z nich.

Jeżeli chcesz przetestować opisywane powyżej rodzaje opcji binarnych sprawdź ofertę brokera uTrader i otwórz rachunek handlowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here