Naga MarketsKurs Bitcoina (BTC/USD) poniżej 12 tys. Akon buduje miasto w oparciu o AkoinTrwa budowa Akon City, futurystycznego miasta o wartości 6 miliardów dolarów, które będzie funkcjonować wyłącznie w oparciu o kryptowalutę Akoin. Światowej sławy raper Akon twierdzi, że wirtualna waluta umożliwi Afrykanom pokonywanie przeszkód, takich jak wysoka inflacja czy korupcja rządów. Kurs BTC/USD rozpoczyna nowy tydzień od nieznacznego spadku oscylując poniżej 12000 USD.

  • Centralnym punktem Akon City będzie szpital, który pomieści 5000 łóżek. Jego budowa pochłonie 1 mld USD
  • Miasto będzie nastawione na źródła odnawialne, ze szczególnym uwzględnieniem energii słonecznej.
  • Raper chce, aby kryptowaluta Akoin była powszechną metodą płatności, umożliwiającą łatwą wymianę między 54 krajami Afryki

Akon City będzie jak „Wakanda” z Czarnej Pantery

Senegalsko-amerykański gwiazdor i filantrop Akon zaktualizował postęp budowy Akon City, futurystycznego miasta w Senegalu o wartości 6 miliardów dolarów. Akon uważa, że jego miasto będzie przypominało afrykańską utopię Wakandę z przebojowego filmu Marvela Czarna Pantera nie tylko dzięki futurystycznemu wyglądowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym tygodniu raper powiedział, że Wakanda pomogła mu realizować inwestycję od projektu po inwestorów i partnerów.

Ten film dosłownie pokazał, czym naprawdę może być Afryka. To po prostu ironia losu, że pracowałem nad tym już przed premierą filmu, ale pomógł mi, kiedy próbowałem wyjaśnić ludziom, co próbuje stworzyć – powiedział Akon

Centralnym punktem Akon City będzie szpital, który pomieści 5000 łóżek, którego budowa, jak twierdzi Akon, będzie kosztować około 1 miliarda dolarów. Oprócz szpitala, pierwsza faza budowy obejmuje domy, hotele, szkoły, posterunki policji i straży pożarnej, pas startowy, centrum handlowe, składowisko odpadów, elektrownię słoneczną i wszystkie inne cechy współczesnych miast. Akon podkreśla, że miasto będzie nastawione na źródła odnawialne, ze szczególnym uwzględnieniem energii słonecznej.

Według rapera, kompleks jest już ukończony w 85%. Nominowany do nagrody Grammy spodziewa się, że pierwsza faza Akon City zostanie ukończona do 2023 roku. Całe miasto, działające w całości na kryptowalucie Akoin, ma zostać ukończone w 2029 roku.

Amerykańska firma inżynieryjna KE International niedawno przyznała firmie Akona kontrakt o wartości 6 miliardów dolarów na budowę Akon City w Senegalu.

Kryptowaluta Akoin zrewolucjonizuje Afrykę?

W sercu Akon City znajdzie się wirtualna moneta Akoin oparta na kryptowalucie Stellar. Raper dąży do tego, aby moneta była powszechną metodą płatności, umożliwiającą łatwą wymianę między 54 krajami Afryki, tak aby obywatele i przedsiębiorcy mogli angażować się w gospodarkę cyfrową za pomocą samego telefonu komórkowego.

Akon wyjaśnił na wirtualnej konferencji Binance w zeszłym miesiącu, w jaki sposób kryptowaluta Akoin wzmocni pozycję Afrykanów. Powtarzając swoje stanowisko, że kryptowaluta „może być wybawcą dla Afryki na wiele sposobów”, podkreślił, że pomoże ona pokonać kluczowe przeszkody, takie jak wysoka inflacja, złe zarządzanie funduszami przez rządy i korupcja. Zwracając uwagę, że wiele afrykańskich walut fiducjarnych cierpi z powodu szalejącej inflacji, piosenkarz podkreślił, że bardzo trudno jest wymienić je na inne waluty. Jako przykład przytoczył swoją historię, gdy podróżując z Dakaru do Paryża, nie był w stanie wymienić zachodnioafrykańskich CFA na euro, co skłoniło go do stworzenia własnej kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin kosztuje niecałe 12 000 USD na początku nowego tygodnia

Notowania BTC/USD, najpopularniejszej kryptowaluty kontynuują konsolidację tuż pod okrągłym poziomem 12 000 USD. Po dwukrotnej próbie przebicia tego poziomu w sierpniu kurs od niemal dwóch tygodniu oscyluje w przedziale 11000-12000 USD i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here