Naga MarketsJak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Diar, 0,36% wszystkich dostępnych w obiegu kryptowalut (czyli dokładnie 6) odpowiada za prawie 70% całego wolumenu handlowego w przestrzeni kryptograficznych tokenów.


1600 monet, liczy się tylko kilka?

Zgodnie z raportem w środowisku 1600 cyfrowych tokenów liczą się tak naprawdę krypto-pary tworzone przez BTC, XRP, ETH, BCH oraz LTC. Dodając do tego USDT, łączny wolumen na wspomnianych w pierwszej połowie czerwca wynosił 69% całego rynku. Oznacza to, że dla przytłaczającej większości znajdujących się w obrocie monet nie istnieje coś takiego jak „płynności”, a kursy zależne są w dużej mierze od tego co dzieje się na Bitcoinie.

Badanie zakłada, że 30% wszystkich kryptowalut (542 tokeny) w przeciągu okna 24 godzin generuje wolumen transakcyjny, który nie przekracza nawet tysiąca dolarów. A 50% nie pokonuje bariery 10 tysięcy dolarów dobowego obrotu.

Obecnie w zestawieniu powinna znaleźć się również kryptowaluta EOS, która pod względem generowanego w przeciągu ostatniej doby wolumenu transakcyjnego plasuje się na czwartej pozycji, pomiędzy tokenami sieci Ethereum i Bitcoin Cash:

Źródło: Coinparprika.com

Wspomniane w raporcie Diar cyfrowe monety z całą pewnością nie pozwalają inwestorom na zarobek w ostatnich miesiącach. W skali 30 dni każda z nich (z wykluczeniem USDT) traciła, gdzie najsilniej w tym czasie osuwał się Litecoin (prawie 40%). Pomimo niekorzystnego ROI w krótkim terminie, czołówka w świecie kryptowalut pozostaje praktycznie niezmienna.

Źródło: Coinparprika.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here