Naga Markets6 faworytów sezonu wyników: AC, Astarta, Cognor, Kernel, Mo-Bruk oraz Forte - ocenia BM mBanku Eksperci BM mBanku w w swoim najnowszym raporcie analitycznym, wskazują na spółki z branży przemysłowej, które powinny zyskiwać w najbliższych miesiącach. W zestawieniu znalazło się 6 spółek, które najbardziej powinny skorzystać z dobrej koniunktury jaka od dłuższego czasu utrzymuje się w polskim przemyśle. Poniżej streszczenie kluczowych kwestii z raportu.

„W 2Q’21 oczekujemy, że 80 proc. spółek poprawi r/r wyniki. Unikalibyśmy spółek Amica (niedoważaj) z uwagi na presję ze strony rosnących cen stali, kosztów frachtu morskiego, marketingu, a także PKP Cargo (utrzymująca się ciągła presja kosztowa i inwestycyjna, wysokie zadłużenie)” – wskazują eksperci BM mBanku.Z kolei w gronie przemysłowych faworytów, BM mBanku wskazuje na AC, Astarta, Cognor, Kernel, Mo-Bruk oraz Forte.

Cognor jeszcze poprawi wyniki

„Po półroczu 2021 roku, Cognor według nas będzie miał już wypracowane ponad 150 mln zł EBITDA, co naszym zdaniem może powodować, że rynek będzie oceniał nasze całoroczne prognozy (222 mln zł) jako konserwatywne. Oczekiwany spadek zadłużenia w 2Q’21 naszym zdaniem pozytywnie wpływać będzie na oczekiwania odnośnie strumienia dywidend za 2021 rok (zakładamy Dyield w 2022 roku na poziomie 12 proc.)” – napisano w uzasadnieniu.

Forte – świetna koniunktura w branży meblarskiej

„Zwracamy uwagę na paraboliczne wzrosty cen płyty drewnopochodnej w Niemczech oraz rekordowe wskaźniki IFO w przemyśle meblarskim w Niemczech” – dodaje ekspert.

forte
Forte – mocny impuls i łagodna korekta.

Pozostała czwórka: AC, Astarta, Kernel i Mo-Bruk

„Obecnie najbardziej przekonani jesteśmy do: AC (wysoki DYield, rozwój nowego segmentu PV, bezpieczny bilans), Astarta (rekordowe wyniki w 2021 r. z uwagi na wysokie ceny cukru, zbóż, oleju sojowego i mleka, dywidenda i buyback), Kernel (wyraźna poprawa wyników w 20/21 i 21/22, oczekiwany wzrost dywidend w przyszłości) i Mo-BRUK (mocne wyniki w 2Q’21 i 3Q’21, możliwe zmniejszenie kar nałożonych przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz możliwe nowe kontrakt na „bomby ekologiczne”) – podsumowują eksperci BM mBanku.

mobruk
Mo-Bruk odrabia straty po politycznej aferze.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here