Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.02.2020

To była całkiem udana sesja dla byków na DAX, indeks w wolnym tempie zyskiwał 0,79% i z powrotem znalazł się przy maksimach. Indeksy za oceanem także pozostają mocne a dodatkowo wyraźnemu osłabieniu uległ japoński jen, co może wskazywać na kontynuację sygnału risk-on. Tymczasem dziś opublikowany wskaźnik klimatu konsumpcyjnego w Niemczech bez zmian, rynek pozostaje powyżej 13 750 pkt. Gracze będą czekać raczej na posiedzenie banku centralnego ECB w godzinach popołudniowych.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Telekom, która zyskała 4,15% a tymczasem spółka Covestro wzrosła o 2,94%. Najsłabiej wypadł MTU Aero Engines spadając 1,31% natomiast Deutsche Bank stracił 0,69%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 441 do 214, a 91 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Technicznie najważniejszym elementem gry na wczorajszej sesji było wyjście ponad 13 750 pkt i domknięcie luki weekendowej. Kupujący dociągnęli wynik do końca i reakcja na wspomnianą lukę była słaba, dopiero w sesji overnight mocniejsze zrzucenie rynku ok 100 pkt. Ten ruch dostarcza pewnej dynamiki na rynek przed spotkaniem ECB, lecz wygląda na to że kolejne godziny to powolne budowanie ruchu w górę. DAX cofnął się do dwóch blisko położonych stref wsparć, gdzie dodatkowo przebiega średnia dwusetka (M30).

dax m30

DAX powraca ponad dzienny piwot i testuje go od góry, co daje ponownie szanse na ruch w kierunku oporu R1 13 815 pkt i wyżej do R2 13 840/50 pkt. Natomiast zejście poniżej dobowych minimów byłoby problematyczne dla byków. Wówczas szansa na spadek ok 50 punktowy wydaje się realna a nawet na właściwy test piwota tygodniowego ~13 640 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here