Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.02.2020

Niemiecki DAX w piątek dokonał jedynie kosmetycznych zmian i trzeci dzień z rzędu zamyka się ponad poziomem 13 700 pkt. Natomiast w całym tygodniu bilans był pozytywny, giełda we Frankfurcie urosła o 1,70% notując najwyższe w historii zamknięcie. Tymczasem PKB Niemiec k/k w czwartym kwartale bez zmian, analitycy spodziewali się wzrostu o 0,1%; natomiast w ujęciu r/r wskaźnik wzrósł o 0,3% – a to nieco lepiej od prognoz.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka MTU Aero Engines, która zyskała 1,99% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 1,41%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 3,47% natomiast Infineon Technologies stracił 1,25%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 360 do 337, a 54 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

W piątek DAX jakby zawieszony ponad poziomem piwota dziennego, nie wykazywał tendencji do dalszego wzrostu ani też silniejszej realizacji zysków pod koniec tygodnia. Sesja bardziej na przeczekanie i dowiezienie wyniku do końca. Lekkie odejście od szczytu nie sprawiło bykom problemów i jedyne na co rynek sobie pozwolił to zniesienie ok 1/3 wzrostu z sesji czwartkowej.

Przez to wąsko rozstawione linie piwot na dzisiejszej sesji, spodziewana niższa zmienność, także z uwagi na wolne w USA (urodziny Washingtona). Za oceanem powoli kończy się sezon wyników spółek a inwestorzy zaczęli patrzeć na coś więcej niż tylko koronawirus. Tymczasem giełda w Szanghaju domyka styczniową lukę spadkową.

dax m30

Wracając do DAXA, w poniedziałek poziom piwota dziennego 13 750 pkt, blisko otwarcia nocnego. Niżej waznym poziomem może być wielkość piątkowej korekty odmierzona dziś, co daje okolicę wsparcia 13 730 pkt. Obrona punktu kierunkowego wskaże na ruch w kierunku R1 a nawet R2 czyli 13 830 pkt. Natomiast tygodniowy piwot przy strefie wsparcia 13 640 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC nie zmieni stóp proc. przynajmniej do 2022 r. – uważają ekonomiści
Następny artykułCena ropy próbuje odbijać, zmniejszenie produkcji w Chinach
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here