TMS


Mimo, że od powstania pierwszej kryptowaluty minęło już niemal 10 lat a temat ten (szczególnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy) stał się bardzo medialny, to wciąż istnieje ogromne grono osób, które nie ma o nich zielonego pojęcia. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Romir Research Holding na grupie 1500 Rosjan w wieku 18 lat i starszych, ponad połowa (56%) ankietowanych nie wie czym są kryptowaluty a zdecydowana większość jest sceptycznie nastawiona wobec zasobów cyfrowych. 


Romir to największy rosyjski prywatny holding specjalizujący się w badaniach marketingowych i społeczno-gospodarczych. Firma ma szeroką sieć regionalną w Rosji i krajach sąsiednich. Ponadto, firma jest wyłącznym przedstawicielem międzynarodowego stowarzyszenia badań Gallup International w Rosji.

Najnowsze badania pozwoliły ustalić, jak ważna jest tematyka kryptowalut dla Rosjan. Po raz pierwszy w takim badaniu uczestniczyli respondenci z różnych grup wiekowych i o różnych poziomach dochodów. W rezultacie okazało się, że zaledwie 44% ankietowanych wiedziało czym są kryptowaluty.

31% respondentów wskazało, że słyszało co nieco na temat walut wirtualnych, ale nie mają szczegółowej wiedzy na ten temat. Co ciekawe, w grupie o wysokich dochodach (od 25 tysięcy rubli i więcej na członka rodziny) odsetek osób, które znają kryptowaluty był nawet niższy niż średni wskaźnik (26%).

Tylko 13% podało, że dobrze zna i rozumie kryptowaluty. Zasadniczo są to osoby młode:

  • w grupie od 18 do 24 lat udział ten wynosił 27%,
  • w grupie 25-31 lat – 21%.

Wśród tych, którzy dobrze znają waluty wirtualne dominowali mężczyźni, których było dwukrotnie więcej niż kobiet.

Ponadto zaledwie 2% ankietowanych wskazało iż posiada kryptowaluty a aż 87% nie planuje ich zakupu w najbliższym czasie.

Badanie jednoznacznie wykazało, że kryptowaluty nie stały się jeszcze znaczącym narzędziem finansowym – komentuje sytuację Andrew Milekhin, prezes firmy badawczej Romir. – Ponadto społeczeństwo rosyjskie demonstruje w tym przypadku zdrowy sceptycyzm.

Pomimo, iż na rynku dostępnych są setki różnych kryptowalut, wśród respondentów najczęściej zaobserwować można było zainteresowanie Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH), z czego BTC był wybierany pięciokrotnie częściej.

Trzy czwarte – 76% – osób, które zakupiły kryptowaluty, potwierdziło, że kupiło je w celu spekulacji i zarobienia pieniędzy. W tym samym czasie ponad połowa z nich zauważyła, że ​​osiągnęli ustalone cele finansowe.

24% respondentów stwierdziło, że oprócz dążenia do zarabiania byli zmotywowani chęcią podążania za modą. Zaledwie 16% respondentów stwierdziło, że kupiło cyfrowe pieniądze, ponieważ zamierzają płacić za towary i usługi.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKanadyjskie zezwolenia na budowę osłabiają CAD
Następny artykułZdyskontowane ryzyka na rynku ropy – raport surowcowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here