Naga Markets
Rafał Zaorski. Źródło: YouTube, Hejt Park

Najpopularniejszy w Polsce spekulant, Rafał Zaorski, idzie jak burza od początku nowego roku. Influencer finansowy z dużą intensywnością zawiera kolejne transakcje na rynkach finansowych obstawiając spadki indeksów m.in. DAX40, WIG20 czy NASDAQ. Te dwa ostatnie instrumenty przyniosły mu niebagatelne zyski przeszło 600 tys. złotych w ciągu ostatnich dwóch dni, w tym sam NASDAQ wykreował profit rzędu 550k w niecałą dobę.

Zaorski inkasuje ponad 600 tys. zł i nie zamierza przestać

Indeksy giełdowe na globalnych rynkach silnie wzrosły w 2023 r. Od początku roku NASDAQ zyskał ponad 8%, podobnie DAX40, a WIG20 „zaledwie” 6%, co może zachęcać do ryzykownej sprzedaży po dość długotrwałym i silnym impulsie. Tę sytuację próbuje wykorzystać m.in. najpopularniejszy w Polsce spekulant, Rafał Zaorski, który przez ostatnie sesje rozgrywa spadkowe scenariusze.

Spekulant poinformował o godzinie 2:30 w nocy za pośrednictwem swojego Twittera, że zamyka transakcje typu short (pozycje krótkie) na indeksie NASDAQ osiągając zysk rzędu 550 tys. złotych.

Czekam na otwarcie Europy by rozegrać shorty z innego poziomu w ramach tej samej rozgrywki oraz wig20 #short gdzie liczę na lukę – poinformował.

DOŁĄCZ DO WEBINARU. SMART SĘP POKAŻE CI JAK WYZNACZYĆ ISTOTNE CELE W TRADINGU

Bossa

Następnie już o poranku zamknął również transakcje typu short na naszym rodzimym indeksie WIG20, które otworzył zaledwie w poniedziałek. W efekcie odnotował zysk 59 tys. zł w dwa dni i wskazał, że czeka na wyższe poziomy z zawarciem kolejnych krótkich pozycji.

Tuż po godzinie 10:00 przekazał swoim 180 tys. obserwującym na Twitterze, że po raz kolejny zaangażował aż 60 mln zł (przy użyciu dźwigni finansowej) na niemieckim indeksie DAX40 grając i w tym przypadku na spadki.

Shortuje wcześniejszą słabość daxa po linii najmniejszego oporu i czekam na triger wywołujący mocną czerwień do otwarcia USA – podkreślił.

Zaledwie chwilę temu wskazał, że odnowił swoje pozycje typu short na WIG20 z poziomu 1921 z celem na 1863, nawiązując do historycznych dat tj. Traktat Ryski czy Powstanie Styczniowe.

Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż niedawno Zaorski pozamykał wszystkie swoje pozycje na spadek niemieckiego indeksu Dax. Transakcje te wygenerowały dla niego zysk na poziomie 0,5 miliona złotych w ciągu zaledwie dwóch dni.

Od połowy stycznia spekulant wskazuje, że „niemiecki indeks może spłynąć krwią”.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułTrwa wyprzedaż na WIG-Banki. Pojawią się kolejne wakacje kredytowe?
Następny artykułNYSE cofnie tysiące transakcji. Błąd oprogramowania może kosztować giełdę miliony dolarów
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.