Naga MarketsDziś w nocy NAB opublikował nastroje australijskich przedsiębiorców, które poprawiły się wyraźnie i od października 2013 wskazują dobre wyniki. Podobnie indeks cen domów (HPI) wzrósł o 1.8% wobec 1.1% prognozy oraz 1.5% poprzednio. To sugeruje przyspieszenie na rynku mieszkaniowym i wpłynęło na chwilowe umocnienie AUD stawiając pytanie, czy jeśli taki stan rzeczy się utrzyma, to polityka RBA będzie nadal właściwa?Dziś rynki skupiają się na nastrojach gospodarczych według ZEW publikowanych zarówno dla Niemiec, jak i dla całej EMU. Prognoza dla Niemiec jest rekordowo niska i wynosi 18.2 wobec poprzedniego odczytu 27.1 i takie pogorszenie nastrojów, choć dość pesymistyczne, uzasadnione może być ostatnimi sankcjami wzajemnymi UE i Rosji. Warto jednak zauważyć, że ZEW dla Niemiec zjeżdża po równi pochyłej już od początku 2014 roku.

Niemieckie nastroje gospodarcze według ZEW.

Więcej w artykule: Niemiecka gospodarka zwalnia, analitycy obwiniają sankcje.

Innym ważnym wskaźnikiem w dzisiejszym kalendarzu będzie szacunkowa ilość wakatów w amerykańskiej gospodarce – tzw. JOLTS. Wyniki tego wskaźnika poprawiają się regularnie od 2010 roku, kiedy były na zatrważająco niskich poziomach 2.30-2.40 miliona, jednak w ostatnich dwóch miesiącach doszło do znacznego przyspieszenia, kiedy odczyty wzrosły z okolic 4 milionów do około 4.5 miliona. Już utrzymanie aktualnych wartości byłoby bardzo dobrym wynikiem, jako że szczyt przed kryzysem to 4.43M .

JOLTS US – szacunkowa liczba stanowisk do obsadzenia w gospodarce.

Warto także zwrócić uwagę na wstępną publikację japońskiego wzrostu PKB dziś w nocy. Poprzedni wynik to silny wystrzał w górę, kiedy to PKB wzrosło 1.6% kwartał do kwartału i obecnie analitycy oczekują odreagowania na poziomie -1.7%. Jest to bardzo pesymistyczna prognoza i mało prawdopodobne by się ziściła.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here