Naga MarketsOstatnie tygodnie to bez wątpienia jedno, wielkie święto piłkarskie. Oczy niemal całego świata skierowane były w kierunku Rosji, gdzie obecnie odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Okazuje się jednak, że nie wszyscy cieszyli się samymi rozgrywkami i pięknem futbolu. Chińska policja w mieście Guangdong aresztowała bowiem setki osób zaangażowanych w internetowe platformy hazardowe, które ułatwiały obstawianie zakładów w krytpowalutach.


Podczas trwających Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Guangdong przeprowadzono szeroko zakrojoną operację, w której uczestniczyło 21 organów bezpieczeństwa publicznego. W wyniku tych działań aresztowano około 540 osób podejrzewanych o organizowanie internetowych gier hazardowych. Okazuje się bowiem, że na mocy chińskiego prawa hazard jest nielegalny, a sam udział w grach hazardowych oferowanych w internecie lub ułatwianie/otwieranie platformy hazardowej pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

W oficjalnym oświadczeniu Departament Bezpieczeństwa Publicznych prowincji Guangdong wspomina o specjalnej, nienazwanej platformie gier hazardowych online, która ułatwiła dokonanie zakładów na kwotę ponad 10 mld RMB (1,5 mld USD) w kryptowalutach. Platforma hazardowa obsługiwała zakłady w Bitcoinach (BTC), Litecoinach (LTC) i Ethereum (ETH). W ciągu 8 miesięcy od jej uruchomienia platforma przyciągnęła ponad 330 000 użytkowników.

Władze oskarżyły platformę o gromadzenie zysków za pomocą piramidy, która zachęca członków lub “agentów” do werbowania innych w celu pobierania własnych prowizji. Władze twierdzą także, że bukmacher rzekomo manipulował kursami proporcjonalnie do wielkości zakładów, aby umożliwić wygranie niewielkiej liczbie osób.

Władze aresztowały również “sześciu kluczowych członków” stojących za platformą hazardową w Chinach, zamroziły aktywa o wartości ponad 5 mln RMB oraz skonfiskowały kryptowaluty o wartości ponad 10 mln RMB (ok. 1,5 mln USD).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrognozy Saxo na III kwartał: Kłopoty na horyzoncie
Następny artykułTechniczne problemy EOS z pamięcią RAM
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here