Naga MarketsFirma BIG Blockchain Intelligence Group Inc. tworząca rozwiązania analityczne dla technologii blockchain donosi, że jej dział dochodzeniowo-śledczy wyśledził skradziony w wyniku ataku hakerskiego kapitał opiewający na $534 miliony w kryptowalucie NEM (XEM). Według poczynionych ustaleń, coiny trafiły na giełdę w Vancouver, gdzie zostały wyprane.

BIG Blockchain Intelligence Group opracuje informacje zebrane z zestawu własnych narzędzi analityki danych w kompleksowy, oficjalny raport przedstawiający rezultaty dochodzenia. Raport ma zostać przekazany organom ścigania w Kanadzie i USA.

Ta sprawna i skuteczna reakcja na włamanie dodatkowo ustanawia firmę BIG jako globalnego dostawcę standardu w zakresie przeszukiwania rynku kryptowalut oraz analizy danych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przypomnijmy, że Coincheck o ataku hakerskim poinformowała 26 stycznia br. Z portfela giełdy zniknęły wtedy 523 miliony jednostek NEM, które warte były ponad 500 mln USD.

“NEM (kryptowaluta XEM) ma silną i lojalną społeczność kryptograficzną, która została dotknięta tym włamaniem” – mówił Robert Whitaker, dyrektor działu dochodzeniowo-śledczego BIG.

“Naszym zadaniem korporacyjnym w BIG Blockchain Intelligence Group jest dostarczanie technologii i usług, które wprowadzają kryptowaluty do głównego nurtu i tworzą bezpieczeństwo w tym sektorze, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby pomóc w zapewnieniu przejrzystości i wglądu w ten przykład nielegalnej działalności.” – dodał Whitaker.

Ten największy atak hakerski nie pozostała bez echa w Japonii, gdzie Coincheck ma swoją siedzibę. Władzie postanowiły bowiem staranniej przyjrzeć się tamtejszym giełdom kryptowalut o czym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here