Naga MarketsMimo, że od powstania pierwszej kryptowaluty minęło już ponad 10 lat, to rynek ten wciąż uznawany jest za stosunkowo młody. Wielu jego przeciwników wróży pęknięcie bańki i upadek całego ekosystemu. Okazuje się jednak, że aż 63% Europejczyków wierzy, że kryptowaluty przetrwają kolejną dekadę.


Kryptowaluty przetrwają kolejną dekadę

bitFlyer Europe, europejski oddział jednego z największych operatorów rynku kryptowalutowego w Japonii przeprowadził ankietę, w której wzięło udział 10 000 osób z dziesięciu europejskich krajów: Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wyniki wskazują, że 63% respondentów spodziewa się, iż rynek kryptowalut nie zniknie w ciągu najbliższych 10 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Opinia ta tyczy się jednak ogólnej teorii dot. istnienia kryptowalut. Zdecydowanie mniejszy optymizm widać natomiast w przypadku przetrwania Bitcoina. Okazuje się bowiem, że spokojnych o przetrwanie najstarszej kryptowaluty jest już tylko 55% ankietowanych.

Norwegowie, Włosi i Polacy najbardziej optymistycznymi narodami

Wydaje się więc, że nawet wielomiesięczny rynek niedźwiedzi, który doprowadził do znacznej deprecjacji całego rynku walut wirtualnych nie podważył znacząco zaufania konsumentów do zasobów cyfrowych. Przeciętny obywatel wciąż pozostaje bowiem optymistycznie nastawiony do rynku kryptowalut.

Największym optymizmem cechowali się Norwedzy, wśród których aż 73% respondentów wskazało, że rynek ten przetrwa kolejną dekadę. Nieco mniejszy optymizm dostrzec można było we Włoszech, Polsce, Holandii oraz Hiszpanii. Najmniej optymistycznym narodem okazali się Francuzi.

Odsetek konsumentów, którzy wierzą, że kryptowaluty będą nadal istnieć za 10 lat oraz odsetek konsumentów, którzy wierzą, że bitcoin rzeczywiście będzie istniał za 10 lat
Odsetek konsumentów, którzy wierzą, że kryptowaluty będą nadal istnieć za 10 lat oraz odsetek konsumentów, którzy wierzą, że bitcoin rzeczywiście będzie istniał za 10 lat | Źródło: bitFlyer

– Fakt, że Bitcoin nie generuje tak dużego wsparcia, jak inne kryptowaluty, jest po części objawem zmienności rynku, ale jest również bezpośrednim wpływem stałej uwagi mediów związanej z jego zmiennością (…) Kolejnym krokiem dla branży jest lepsze promowanie korzyści i wykorzystywanie kryptowalut dla konsumentów, aby ludzie zrozumieli, w jaki sposób mogą wykorzystywać je w  społeczeństwie – skomentował wyniki badania Andy Bryant, COO bitFlayer.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoty nieco słabszy, w środę zyskuje kurs dolara
Następny artykułPre-Market: Oczekiwanie na dane BoC oraz ropy. Przygotowanie pod sesję US
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here